#LV99plus: Tautieši pret tautiešiem Dvinskā vicina dūres

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Jekaterina Pavlova

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Jekaterina Pavlova ir Dvinskas cietokšņa kara hospitāļa žēlsirdīgā māsa. Dzimusi Daugavpilī 1892. gada 3. martā. Sākoties karam, pieteicās kļūt par žēlsirdīgo māsu un pēdējo pusotru gadu strādā Dvinskas cietokšņa kara hospitālī. Jekaterina sarakstās ar savu māsu Antoņinu (29 gadi), kura kopā ar vīru inženieri Sergeju (33 gadi) evakuējās līdz ar industrijas iekārtu izvešanu. Māsa ar vīru Sergeju kara laikā dzīvo Kazaņā.

Jekaterinai ir arī savs "Facebook" profils, un viņa ar domubiedriem diskutē vēstures telpā "Dzīvā vēsture"

Revolūcija jau pārvēršas par pilnīgu farsu.

Cietoksnī savas šeftes mēģina vest vēl pāris dienas agrāk ieslodzītie dumpinieki un dezertieri.

Godīgu karavīru mēģinājumi apturēt šos nodevējus bieži pāraug dūru vicināšanā. Kur tas redzēts, ka tautieši tā rīkojas ar tautiešiem.

Vēl trakāk ir tas, ko rosina darīt daži musinātāji. Viņi cenšas pārējiem iegalvot, ka tūlīt, tūlīt boļševiki slēgšot mieru ar vāciešiem un vācieši tagad esot mūsu brāļi. Tāpat viņi cenšas organizēt draudzības vizītes otrpus frontei un pierunāt šajos gājienos arī citus. Šādi

viņi lētticīgos padara par nodevējiem.

Vāciešiem gan šķiet šie draudzības mēģinājumi diez ko pie sirds neiet. Vakar vienu no šādiem ‘’brālības’’ sludinātājiem viņi nošāva, kad tas pārāk tuvu pienāca viņu ierakumiem. Cerams, vismaz tas daļu neprāšu atgriezīs pie gara skaidrības.

*1917.gada 14. novembrī

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti