#LV99plus: Karavīri laupīšanu attaisno ar revolucionāro politiku

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Jekaterina Pavlova

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Jekaterina Pavlova ir Dvinskas cietokšņa kara hospitāļa žēlsirdīgā māsa. Dzimusi Daugavpilī 1892. gada 3. martā. Sākoties karam, pieteicās kļūt par žēlsirdīgo māsu un pēdējo pusotru gadu strādā Dvinskas cietokšņa kara hospitālī. Jekaterina sarakstās ar savu māsu Antoņinu (29 gadi), kura kopā ar vīru inženieri Sergeju (33 gadi) evakuējās līdz ar industrijas iekārtu izvešanu. Māsa ar vīru Sergeju kara laikā dzīvo Kazaņā.

Jekaterinai ir arī savs "Facebook" profils, un viņa ar domubiedriem diskutē vēstures telpā "Dzīvā vēsture"

Tā apgrēcība, kas manām acīm jāredz. Revolūcijas aptrakuši, daļa mūsu cietokšņa karavīru ir kļuvuši par prastākajiem bandītiem.

Viņi dodas laupīt uz laukiem. Un, ja kāds iebilst, parāda avīzi, kurā publicēts ‘’Dekrēts par zemi’’.

Ja arī tad laucinieki nepiekrīt viņu prasībām, sākas draudi par nošaušanu un apsūdzības kontrrevolūcija. Lai nolādēts šis dekrēts un lai ellē sadeg Ļeņins. Dažus no šiem maitām es pati esmu kopusi un atgriezusi veselību. Būtu zinājusi, ka tā būs, lai Dievs pasarg, būtu labāk sāli viņu brūcēs bērusi un Dvinā pati savām rokām noslīcinājusi.

Un tad vēl tās vēlēšanas. Neiešu es balsot! Pūlim nevar ļaut izlemt tik svarīgas lietas kā dižas nācijas nākotni.

*1917. gada 25. novembra ieraksts dienasgrāmatā

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti