Dienas ziņas

Lāzertehnoloģijas kļūst par RTA studentu ikdienu

Dienas ziņas

Madonas pusē popularitāti gūst aušana

Liepājas muzeja ekspozīciju papildina sens koka ūdensvads

Liepājas muzejā izstādīs 19. gadsimta pilsētas koka ūdensvada posmu

Liepājas muzejā varēs apskatīt 19. gadsimta pilsētas koka ūdensvada posmu, ko strādnieki lietus ūdens kanalizācijas sistēmas izbūves laikā  2013.gadā atrada un izcēla no zemes Liepājā, Brīvības ielā starp Ķēžu un Grāvju ielu.

Tas papildina Liepājas muzeja 19. gadsimta ekspozīciju, un svinīgi to paredzēts apskatei atklāt 25.novembrī, informē muzejā.

Koka ūdensvada posms atradās divu līdz trīs metru dziļumā gar Brīvības ielas dienvidaustrumu pusi, un cauruļvads taisnā leņķī pagriezās uz "Liepājas metalurga" rūpnīcas bijušo cehu pusi. Tā kā cauruļvada posms traucēja jauno komunikāciju izbūvi, to izcēla virspusē.

Koka konstrukcijas iekšējais diametrs ir 10 centimetri, tas darināts no priedes, ārējās sienas ir pabiezas, jo bija jāiztur liels spiediens.

Izcelto koka cauruļvadu SIA "Komunālā pārvalde", kas uzraudzīja būvdarbus, muzejam piedāvāja saglabāt kā pilsētas saimniecības vēstures liecību. Daļu no tā tagad  ir iespējams apskatīt Liepājas muzejā.

Pēc Liepājas muzeja pasūtījuma Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūta Dendrohronoloģijas laboratorijā veikta ekspertīze, kas apstiprina, ka ūdensvada fragments datējams ar laika posmu no 1872. līdz 1882.gadam.

Vairāk nekā 100 gadus vecais ūdensvada koka cauruļvada posms pirms eksponēšanas restaurēts.

Liepājas 19. gadsimta koka ūdensvada fragments saistāms ar nozīmīgu posmu Liepājas vēsturē. 19.gadsimta laikā Liepāja no maznozīmīgas provinces pilsētiņas kļuva par industriāli attīstītu centru ar starptautiskas nozīmes pilsētas vaibstiem, norāda muzejā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti