Starp Karostas daudzajiem objektiem ir Liepājas krasta artilērijas baterija Nr.2, kas izveidota 19.gadsimtā, un tā joprojām noslēpumainākā vieta Liepājā. Bateriju Nr. 2 atšķirībā no Ziemeļu fortiem izbūvēja tālāk no krasta līnijas, un to aizsargāja augsts nocietinājumu valnis.
Tādu arī ieraugām šo vietu, kad atveras vārti un apmeklētājus sagaida Liepājas vēstures pētnieks un grāmatas autors par Karostu Juris Raķis. Viņš stāstīja, ka Liepājai bija gan sauszemes, gan krasta aizsardzības līnijas. Vieta, kur atrodas Latvijas Kara muzeja ekspozīcija, ir jūras krastā.
„Krasta aizsardzības līnija, kas stiepjas no baterijas Nr1. – tā ir tā vieta, ko tautā sauc par Ziemeļu fortiem, tur atrodas vēja ģenerators, beidzot ar Olimpijas stadionu un bateriju Nr.6. No šīs baterijas Nr.2 tika arī izšauts. Tas bija īsi pirms Krievijas–Japānas kara, gar jūras krastu izvietotas lielgabalu mortīras, dažāda veida artilērijas ieroči, katram ir savs uzdevums. Vieniem – caursist kuģa bortu. Mortīrai – kuģa klāju, jo mortīrai ir stāva trajektorija, kad lādiņš krīt no augšas. Baterija Nr.2 ir tieši šī mortīras baterija,” skaidroja Liepājas vēstures pētnieks.
Juris Raķis apmeklētājiem arī rāda attēlu, kādas izskatījušās mortīras. Baterijā Nr. 2 atradās dažādu pastāvošo varu karaspēka munīcijas noliktavas.
Sprādzienbīstamības dēļ teritorija 130 gadus bijusi ļoti ierobežotas piekļuves objekts, sabiedrībai slēgts un stingri apsargāts.
Līdz objekta atvēršanai apmeklētājiem tā atradās Aizsardzības ministrijas pārraudzībā. Īpašu interesi izrādot tieši liepājnieki, taču objektu jau apmeklējuši tūristi arī no dažādām valstīm.
Jaunā ekspozīcija izvietota vietā, kur telpās krājas kondensāts, fotogrāfijas pārklājušas ūdens piles. Tik autentiskos apstākļos, kur vien ievilkta elektrība apgaismojumam, arī iespējams ielūkoties līdz šim pilnīgi slēgtos gaiteņos. Krasta baterijas Nr.2 būvju kopums pilnībā saglabājis savu arhitektonisko apjomu.
Atsevišķa ekspozīcijas daļa dos nelielu priekšstatu par 1. Kurzemes divīzijas štāba darbību laikposmā no 1919. gada līdz 1940.gadam. Ekspozīcijā izvietotas Latvijas Kara muzeja vēsturisko fotogrāfiju reprodukcijas par 1. Liepājas kājnieku pulku, 2. Ventspils kājnieku pulku un Kurzemes artilērijas pulku.
Tagad, dodoties Karostas virzienā, var iebraukt Tobago ielā, kas neatgādina ielu, bet drīzāk gan nekurieni ar mežu. Līdz šim Karostas vēsturisko vērtību izzināšana un tūrisma objektu veidošana ir bijusi tieši Liepājas entuziastu un „Karostas glābšanas biedrības” veikums. Tagad plašākai ekspozīcijai pievienojies arī Latvijas Kara muzejs, kopā veidojot ļoti plašu priekšstatu par pasaules mērogā unikālo Liepājas nocietinājuma veidojumu un vēsturi.