Panorāma

Par NEPLP priekšsēdētāju ievēl Daci Ķezberi

Panorāma

Pieaug negadījumu skaits ar meža zvēriem

Zīdainis – ķīlnieks vecāku strīdā

Zīdainis vecāku strīdā nonāk ķīlnieka lomā: tēvs aizved bērnu, māte mazuli nesatiek jau sešas dienas

Jau sesto dienu piecus mēnešus veca zīdaiņa mamma Līva nav redzējusi savu bērnu, jo pēc strīda bērna tēvs viņu aizvedis no mājām. Ķekavas novada bāriņtiesa un Valsts policija uz mammas iesniegumu reaģējusi, beidzot uzmeklējot zīdaini un pārliecinoties, ka viņš ir aprūpēts. Taču aizgādības tiesības iesaka risināt tiesā.

“Es meklēju savu bērnu, man ir vienalga, ko par mani domā – galvenais paņemt viņu rokās un samīļot,” saka mamma Līva. Piecus mēnešus vecā zīdaiņa mamma ir izmisumā.

Kad bijis skaidrs – viņa šķiras ar dzīvesbiedru un izvācas no kopīgās dzīvesvietas, notikumi sekoja strauji. 1.februāri uz stundu izbraukusi nopirkt bērnam gultiņu, jo tāda bija dzīvesbiedra prasība, atgriezusies viņa atrada tukšu māju – zīdainītis bija aizvests prom, telefonu vīrietis necēla.

Līvas advokāts uzskata, ka bāriņtiesa varēja izmantot sev dotās tiesības un atdot bērnu mammai. Īpaši tādēļ, ka zīdainim ir tikai pieci mēneši un abi ar mammu bija kopā diendienā.

Savukārt zīdaiņa tētim juridisko palīdzību sniedz ģimeņu tiesībās viena no spēcīgākajām un pazīstamākajām Latvijas advokātēm Elizabete Bruksle. Viņa no intervijas atteicās: “Es esmu tikai juridiskās palīdzības sniedzēja. Man nav pilnvarojuma sniegt komentāru. Kā profesionāle, kas strādā ar ģimenes lietām, norādu, ka šādi strīdi ir jārisina likumā noteiktajā kārtībā.”

Ģimene dzīvoja Pierīgā, iesniegumu par bērna prettiesisku aizvešanu mamma uzrakstīja Baložu policijas iecirknī un vērsās Ķekavas bāriņtiesā. Ķekavas bāriņtiesas vadītāja Sarma Trumpekoja stāsta, ka bāriņtiesa ir satikusies ar abiem vecākiem un ar abu vecāku advokātiem, un prasības par aprūpi jau ir iesniegtas tiesā.

Tikai 6.februārī, piektajā dienā pēc iesnieguma saņemšanas, bāriņtiesas darbinieki beidzot apmeklēja zīdaini un pārliecinājās, ka viņš ir aprūpēts. Taču bērna māte ar bērna tēvu pie viena galda tiksies tikai nākamnedēļ, un līdz tam, visticamāk, Līva savu bērnu neredzēs.

“Tur ir nesakārtotas attiecības. Pa vidu ir mazs bērns. Bāriņtiesas darbinieki un policijas darbinieki bērnu apskatīja. Bērna dzīvībai briesmas nedraud. Tēvs uzskata, ka viņa dzīvībai un veselībai draud briesmas no mātes puses,“ atklāj Baložu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Vineta Vaičuka.

Līva par to ir izbrīnīta: “Kā es varu apdraudēt savu bērnu, ko esmu deviņus mēnešus iznēsājusi un dzemdējusi? Es cerēju, ka var civilizēti izšķirties, attiecības mums jau sen ir beigušās. Viņš izmanto bērnu pret mani!”

Savus argumentus un pierādījumus, kā zīdaiņa mamma apdraud abu dzīvību, bērna tētis varēs izklāstīt tiesā. Tiesā vērsusies arī Līva. Taču zinot, cik ilgas mēdz būt tiesvedības, Līva lūgusi arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas palīdzību iespējami ātrāk satikt savu zīdaini. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti