Pārtikas revidents

«Pārtikas revidents». Uzturvielas un termiskā apstrāde

Pārtikas revidents

«Pārtikas revidents». Ziemassvētku galds

Vai kāpostu sula ir veselīga?

Vai skābētu kāpostu sula ir veselīga? Skaidro ģimenes ārsts

Cilvēkiem, kuri cieš no gremošanas traucējumiem, skābētu kāpostu sula var palīdzēt rast organismā līdzsvaru, taču tā uzturā jālieto samērīgi, uzsvēra ģimenes ārsts Stopiņu ambulances Upesleju doktorātā Ritvars Ziedonis.

“Es noteikti neteiktu nevienam, ka skābētu kāpostu sulu nevajag lietot, bet es arī neteiktu, ka to vajag lietot daudz. Uztversim to kā parastu produktu, kurā ir fermentācijas procesi,” atbildot uz jautājumu, vai skābu kāpostu sula ir veselīga, teica dakteris.

Ļaudīm, kuriem ir gremošanas traucējumi, iespējams, arī aizcietējumi, ir nepieciešamas baktērijas, kas strādā viņu vietā. “Mēs esam pieraduši dzīvot simbiozē ar šīm baktērijām, zarnu trakts ir pilns ar tām. Skābo kāpostu sula mums palīdz šo balansu atrast. Ja garšo kefīrs, jogurts un citi fermentēti produkti, tad tas noteikti nebūtu slikti,” norādīja Ziedonis.

Vienlaikus ārsts uzsvēra, ka, dzerot kāpostu sulu, jāievēro samērība: “Man patīk, ka cilvēki lieto dažādus produktus – jo vairāk [dažādāk], jo labāk, arī to pašu skābēto kāpostu sulu, bet nevajag pārspīlēt.”

 

Materiāls pirmo reizi LSM.lv publicēts 2020. gada 27. decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti