Dienas ziņas

Lauku ceļi kļūst neizbraucami

Dienas ziņas

Pierobežas pagastos latus pret eiro maina arī lietuvieši

Siltā ziema modina dabu

Siltā ziema modina dabu

Decembra un janvāra gaisa temperatūra Latvijā joprojām neatbilst pierastās ziemas laikapstākļiem: Ventspilī naktī ir +5, bet dienā +8 grādi. Ja siltais laiks Kurzemē vēl turpināsies, pilsētas parkos nāksies pļaut zāli un ravēt dobes! Ir izplaukuši pumpuri un jau šobrīd var nomēģināt kļavu sulas.

Kurzemē janvāra pirmajās nedēļās turpinās neierasti silta ziema - plusos gaisa temperatūra saglabājas arī naktī, un dabas procesi atgādina pavasari vai ieilgušu rudeni. Ziemas miegu neguļ ne sliekas, ne kurmji, augsne nav sasalusi un joprojām var turpināt rudens darbus dārzā. Ja rozes nav apgrieztas, tās zied un krūmi ir izdzinuši zaļas lapas. Ventspils pilsētas dārzniece Zaiga Brunava stāsta, ka dzīvības procesi nav apstājušies ne kokos ne puķēs.

Ja apzinīgie dārznieki saseguši skujeņus un rozes, tas draud ar augu bojāeju, bet izdīgušās tulpes, hiacintes un sniegpulkstenīši apsals, ja laikapstākļi strauji mainīsies, tomēr normālai veģetācijai sals ir nepieciešams un jau nedēļas nogalē Kurzemē sola salu.

Ventspilnieks Austris Stūris televīzijas žurnālistus cienāja ar kļavas koka sulu, kas tikko iegūta Lielirbē - sula vēl nav īsti salda, tomēr procesi notiek un koki neguļ, viņš saka.

Neparastie dabas apstākļi liecina, ka pavasarī augi būs krietni jāmēslo, jo tie būs iztērējuši visas rezerves. Augi būs arī uzņēmīgi pret slimībām.  Toties vasarā būs kukaiņu pārpilnība, jo  siltumā zem lapu segas tie nenosals un labi pārziemos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti