Rīta Panorāma

Ženēvā notiks Blinkena un Lavrova sarunas

Rīta Panorāma

Intervija ar VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi

Polijā atklāj Covid slimības gaitas saistību ar iedzimtību

Polijā atklāj Covid-19 slimības gaitas saistību ar iedzimtību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Polijas zinātnieki konstatējuši, ka zināmas īpatnības cilvēka genomā var palielināt smagas Covid-19  slimības gaitas iespējamību. Tomēr tas nav noteicošais riska faktors.

„Izrādās, ka ar trešo hromosomu saistīta ģenētiskā varianta rašanās ietekmē smagas slimības gaitas iespējamību. Tas vairāk nekā divas reizes pavairo iespēju, ka būs smaga  Covid-19 slimības gaita, kas beigsies ar atrašanos reanimācijā vai izraisīs pacienta nāvi,” stāstīja profesors Marcins Monuško.

Bjalistokas Medicīnas universitātes speciālisti atklājumu izdarīja, izpētot 1500 Covid-19 slimnieku genomu.

Vienlaikus konstatēts, ka šis variants varētu būt apmēram 14 procentiem poļu, kas ir par pieciem procentiem vairāk nekā cilvēkiem citās Eiropas valstīs.

Veselības ministrs Ādams Ņedzeļskis preses konferencē norādīja, ka tas varētu palīdzēt izstrādāt testu, kas ļautu laikus apzināt saslimšanas riskam visvairāk pakļautos cilvēkus.

Savukārt zinātnieki atgādināja, ka arī citviet pasaulē gūts apstiprinājums dažādu populāciju atšķirīgai uzņēmībai pret slimībām. Un šis pētījums arī apliecina, ka ģenētiskās atšķirības ir tikai ceturtais svarīgākais Covid-19 riska faktors. Lielāka loma ir vecumam, liekajam svaram un dzimumam (vīrieši parasti slimo smagāk). 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti