Piesārņotākās vietas Liepājā apkopo interaktīvā kartē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Liepājas pusē top interaktīva karte, kurā būs iespējas apskatīt piesārņotās vietas pilsētā un apkārtējos novados. Lai apzinātu nesakārtotos īpašumus un nelegālās izgāztuves, uzņēmums „Liepājas RAS” aicina iedzīvotājos būt aktīviem un ziņot par piesārņotajām vietām. Jau pirmajās dienās jūtama iedzīvotāju aktivitāte un interese par interaktīvo karti, kas nākotnē varētu aptvert visu Kurzemes reģionu.

Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis uzskata, ka pēdējā laikā situācija uzlabojas un daudzas vietas izdodas sakārtot tieši Lielās talkas laikā, taču policija regulāri saņem iedzīvotāju sūdzības par piesārņotām vietām Liepājā.

Nesnauž arī iedzīvotāji, jo tieši viņu modrība ļāvusi pieķert nevienu vien vides piesārņotāju. Cilvēkiem izdodas nofotografēt automašīnu numurus, no kurām izgāž gružus. Noderīgas var būt jebkuras ziņas par piegružotājiem. „Mums bija informācija, ka pie paša ezera ir izgāzti būvgruži. Šis ir viens no tiem gadījumiem, kad pašvaldības policistiem atliek ierasties un gružu izmetēji redz, ka policistē fiksē notikušo, nākošajā dienā gružu vairs nebija. Vides dienests atsūtīja ziņu, ka pārkāpuma nav,” stāsta Normunds Dīķis.

Arī pārkāpējus, kuri pilsētā izmetuši riepas, izdevies notvert tieši ar iedzīvotāju palīdzību. Pēdējā laikā gan parādās jauni piesārņotāji – uzņēmumi, kuriem pasludināta maksātnespēja. Tādu neesot maz, uzsver Dīķis: „Problēma ir tādiem īpašumiem, kur īpašnieki atrodas ārzemēs, kur ir maksātnespēja pasludināta. Tādiem objektiem praktiski nav līdzekļu teritorijas uzturēšanai. Atlikusī nauda tiek izmaksāta algās, sedzot nodokļus, parādus. Tas rada problēmas, diemžēl tādu objektu ir daudz, kuriem ir maksātnespēja.”

Lai mudinātu iedzīvotājus vēl aktīvāk iesaistīties piesārņotāju notveršanā un pārkāpēju darbi būtu redzami plašākai sabiedrībai, uzņēmums „Liepājas RAS” pašlaik veido interaktīvu karti. Karte, visticamāk, sāks darboties jau nākamnedēļ.

Uzzinot par šo aicinājumu, iedzīvotāji jau sākuši ziņot par piesārņotajām vietām. „Pirmie signāli jau ir, konkrētas vietas. Esam devuši ziņu īpašniekiem, piemēram, ostas teritorijā, kur ir vecs piesārņojums. Jācer, ka tagad, iesaistot sabiedrību, atbildīgās iestādes reaģēs. Cilvēkiem būs kauns, ja viņi nebūs sakārtojuši savu īpašumus. Kopīgiem spēkiem mēģināsim viņus „pabakstīt”, lai tā vieta tiktu sakārtota,” norāda „Liepājas RAS” valdes loceklis Normunds Niedols.

Interaktīvās kartes veidotāji sadarbosies ar Liepājas un citu tuvējo novadu pašvaldībām, pašvaldības policiju, nekustamo īpašumu saimniekiem, namu pārvaldēm un skolām. Kopīgiem spēkiem tiks meklēti risinājumi, lai pēc iespējas ātrāk varētu sakopt piegružotās vietas. „[Šobrīd] Liepāja un Liepājas reģions. Iespējams, iesim plašāk un piedāvāsim šo iespēju visai Kurzemei. Cilvēki varēs apskatīties un paši piedalīties kartes pilnveidošanā. Arī zemju īpašnieki varēs apskatīties, vai nav kāds signāls par īpašumu. Galvenā atbildība ir tieši īpašniekam,” stāsta Niedols.

Par interaktīvo karti un „Liepājas RAS” aktivitātēm iespējams uzzināt uzņēmuma mājas lapā www.liepajasras.lv.

Par teritorijas piegružošanu privātpersonām var uzlikt naudas sodu no 50 līdz 500 latiem, bet juridiskām personām no 300 līdz 3000 latu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti