Pēcpusdiena

Noslēdzas kandidātu sarakstu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām

Pēcpusdiena

Nodokļu reforma: Premjers pārliecinats par atbalstu, "Vienotība"grib diskutēt

Latvija kļūst par "līderi" Eiropas Savienībā jauno HIV gadījumu skaita ziņā

Pērn Latvijā lielākais jaunu HIV inficēšanās gadījumu skaits Eiropā

Pērn Latvijā ir bijis vislielākais jauno ar HIV inficējušos cilvēku skaits visā Eiropā, rēķinot uz 100 000 cilvēkiem, Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” pirmdien, 24.aprīlī, atzina biedrības “Baltijas HIV asociācija” valdes priekšsēdētāja Inga Upmace.

Viņa sacīja, ka pērn ar HIV no jauna inficējās 365 cilvēki uz 100 000 cilvēku, kas gan ir mazāk nekā 2015.gadā – tad bija reģistrēti 393 cilvēki, kam ir HIV.

Tomēr, ja 2015. gadā Igaunijā bija reģistrēti vairāk cilvēku, kam no jauna atklāts HIV vīruss, tad pērn kaimiņvalstī šādu gadījumu skaits sarucis daudz straujāk nekā Latvijā.

Upmace uzsvēra, ka no 1987.gada līdz aizvadītā gada izskaņai Latvijā bija reģistrēti 6972 HIV inficēto. Daļa no viņiem jau ir viņsaulē. Taču, ņemot vērā, ka pēdējos gados vidēji gandrīz ik dienu tiek reģistrēts jauns HIV inficēts cilvēks, tad, ļoti iespējams, ka šobrīd – aprīļa otrajā pusē – HIV inficēto skaits Latvijas vēsturē ir pārsniedzis 7000.

Turklāt ap 40%-50% cilvēku nezina, ka ir inficējušies, kas nozīmē, ka slimība Latvijā ir vēl plašākā mērogā, nekā šobrīd pieņemts domāt, norādīja Upmace.

Viņa akcentēja, ka HIV nav tikai narkomānu vai citu atsevišķu grupu slimība. Tā skar visu sabiedrību. Gan viņa, gan Ģimenes ārstu asociācijas vadītājs Pauls Princis uzsvēra, ka galvenais ierocis cīņā ar HIV vīrusa izplatību būtu valsts lēmums ārstēt katru HIV skarto uzreiz pēc tam, kad vīruss ir atklāts. Latvijā HIV sāk ārstēt tikai tad, kad ir sasniegts noteikta stadija. Iekams valsts neatradīs naudu HIV, kā arī C hepatītu slimnieku ārstēšanai, tikmēr “nav vērts nemaz runāt” par kādu atrisinājumu, norādīja Princis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti