Pasaules diabēta dienā varēs bez maksas veikt dažādas veselības pārbaudes

Sestdien, atzīmējot Pasaules diabēta dienu, Rīgas Kongresu namā notiks labdarības pasākums, kura laikā apmeklētāji varēs bez maksas veikt dažādas veselības pārbaudes, piemēram, noteikt cukura līmeni asinīs, asinsspiedienu, tauku procentu ķermenī un veikt kaulu minimālā blīvuma izmeklējumu.

"Ir jāatceras, ka diabēts skar ne tikai kāda viena orgāna sistēmu, bet skar visas. Tās ir: acis, nieres, aknas, kāju asinsvadus, tātad tiek bojāti sīkie asinsvadi un lielie asinsvadi, kas izpaužas lielākā insulta, lielākā miokarda infarkta, sirds mazspējas iespējamībā šiem pacientiem, kuri netiek pietiekoši ārstēti,” stāsta Latvijas Diabēta asociācijas prezidents Ingvars Rasa.

„Latvijā šī problēma ir svarīga - mēs zinām to, ka 4% no Latvijas iedzīvotāju ir cukura diabēts. Šis skaitlis ir apmēram divas reizes par mazu. Faktiskais skaits ir 9 līdz 10 % no Latvijas iedzīvotāju skaita. Daudzi cilvēki, kas staigā mums apkārt, nezina, ka viņiem ir diabēts,” saka Rasa.

Tāpat arī varēs saņemt ārstu konsultācijas. Šādus pasākumus Latvijas Diabēta asociācija rīko jau 20 gadus, un tajos arī ik gadu ārsti atklāj arvien jaunus diabēta gadījumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti