4. studija

4. studija

4. studija

Nodilušās zebras

Kakla skriemeļus, veicot datortomogrāfiju, vairs neskaitīs

Pacientam par kakla skriemeļu datortomogrāfiju nākas maksāt divreiz

Par pilnu kakla skriemeļu datortomogrāfiju jāmaksā divreiz – šādā situācijā nonācis pacients Edgars, kurš pauž neizpratni par prasīto dubultmaksu. Nacionālajā veselības dienestā (NVD) piekrīt, ka pacientam bija jāmaksā viena pacienta iemaksa, un atzīst – ārstniecības iestāde, pieprasot divkāršu samaksu par procedūru, rīkojusies nepareizi.

Edgars Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "4.studija" stāsta, ka pieraksta brīdī teikts, ka izmeklējums – kakla skriemeļu datortomogrāfija – viņam izmaksās 14,23 eiro. Taču jau vēlāk procedūras laikā izrādījies, ka par šo maksu var veikt tikai trīs, nevis visu septiņu kakla skriemeļu datortomogrāfiju.

"Ja es gribu visu kakla skriemeļu datortomogrāfiju, tad man ir jāveic otra pacienta iemaksa," par notikušo stāstīja Edgars.

Tātad pacientam šajā situācijā ir divas iespējas – vai nu piekrist un izvēlēties, kurus trīs skriemeļus bildēt, vai maksāt divas reizes, lai datortomogrāfija tiktu veikta visiem skriemeļiem

"Ja man no sākuma uzliktu 28 eiro maksāt, es pat nepiefiksētu atšķirību – samaksātu, aizietu, un viss kārtībā. Ja vieni trīs maksā vienu pacienta iemaksu, tad otrie trīs ir vēl viena pacienta iemaksa, un gala rezultāta man tas septītais [skriemelis datortomogrāfijā] laikam sanāk dāvanā," ironizēja Edgars.

Procedūra bijusi tikai viena, kaut maksāts divas reizes.

Nacionālajā veselības dienestā atzīst, ka šajā gadījumā ārstniecības iestāde rīkojusies nepareizi – pacientam bija jāmaksā viena pacienta iemaksa 14,23 eiro apmērā.

Dienestā pieļauj, ka misēklis radies saistībā ar šā gada sākumā ieviestajām izmaiņām kārtībā, kādā pacients apmaksā izmeklējumus.

"Neatkarīgi no veikto skriemeļu skaita, pacients maksā vienu pacienta iemaksu – 14,23 eiro. Par pārējiem skriemeļiem valsts samaksā ārstniecības iestādei," teica NVD pārstāve.

Pacientiem ar politraumām, piemēram, pārbaudot mugurkaulu, tiek veikti izmeklējumi visam mugurkaulam. Vēl pagājušajā gadā pacientam bija jāmaksā 11 pacienta iemaksas, kas veidoja vairāk nekā 150 eiro, taču no šī gada ir jāveic tikai viena iemaksa.

Edgaram, kuram skriemeļus skaitīja vēl pēc pagājušā gada normām, ar čeku ir jāvēršas ārstniecības iestādē un jāraksta iesniegums, lai atdod nepamatoti iekasēto pacienta iemaksu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti