Ķemeru tīreļa taka - romantiska un noslēpumaina

Ķemeru svētki sākās ar iespēju redzēt to, ko neredz citi. Uzzināt par apslēptajām bagātībām un kopā ar ģimeni baudīt plašumus atjaunotajā Ķemeru tīreļa takā varēja piektdien, kad taku atklāja Ķemeru nacionālajā parkā.

Nost no lielceļa burzmas, pa meža ceļu esam nonākuši Ķemeru „Meža mājā”, kur šodien atklāja interaktīvo izstādi „Redzi to, ko citi neredz”. Šajā izstādē paveras vienreizēja iespēja caur dažādām maņām, iepazīt jūras piekrasti, mežu, purvu un mitros mežus. It sevišķi tas patiks bērniem, saka „Meža mājas” pārstāve Aija Pendere:

„Šī kopējā sajūta ir vajadzīga, cilvēkam, kurš vēlas dabu izprast, un it īpaši, audzinot bērnus jau no bērnības, lai viņi dabā dodas ar izpratni. Tas ir jādara ar visiem iespējamajiem līdzekļiem. Un šeit mēs to esam arī centušies izdarīt, lai bērni visas sajūtas var izmantot - gan ožu, gan tausti, gan garšu, gan redzi. Ienākot šajā izstādē, viņi apgūst šo visu. Tie, kas ir lielāki un prot ko vairāk, var papildus saņemt darba lapas un pēc tam doties dabāt un skatīties, ko dabā var ieraudzīt un kā uzvesties.”

Ķemeru svētki iesākas ar Lielās tīreļa laipas atklāšanu. Tā ir atdzimusi jaunā kvalitātē. Tīreļa laipa bija viena no apmeklētākajiem apskates objektiem Tukuma rajonā, tāpēc, kā stāsta Tukuma informācijas centra vadītāja Ingrīda Smuškova, laipu mēģināja atjaunot, cik vien ātri var, un laipas maršrutam tagad ir divi loki - garāks un īsāks, lai katrs var izvēlieties maršrutu sev pa prātam.

„Lai gan daudzi saka - nu purvs, nu kas var būt skaists un brīnišķīgs purvā? Bet tad, kad aizbrauc uz Ķemeru tīreļu purva laipu, tad saprot, cik daba ir skaista un varena, un interesanta, un romantiska arī purvos,” saka Smuškova.

Ķemeru nacionālā parka darbiniece Agnese Balandiņa stāsta, ka ne visas purva bagātības var ieraudzīt ar acīm, bet daudz kas skaists nav jāmeklē purva dzīlēs: „Zem Ķemeru purviem veidojas sērūdeņi un, pateicoties sērūdeņiem, veidojas arī dziednieciskās dūņas. Tā kā var teikt, ka augstais purvs ir vieta, kur veidojas Latvijas zelts. Te var redzēt gan purva ezeriņus, gan tipiskos augus, gan ļoti vecās, ķeburainās priedītes, sfagnus un ciņus. Piemērotos apstākļos noteikti gadīsies novērot arī kādus putnu, dzīvnieku vai čūsku.”

Ķemeru tīreļa taka ir ne tikai izglītojoša, bet arī romantiska un noslēpumaina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti