Kampaņā aicina nebaidīties - katra pārbaude nenozīmē vēzi

Lai mazinātu aizspriedumus un bailes no tā, ka katra vēža pārbaude nozīmē pašu vēzi, piektdien Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā tika rīkota profilakses diena. Ikviens varēja ne vien tikties ar ārstiem, bet arī bez maksas pārbaudīt savu veselību un iegūt sirdsmieru. Arī valsts aicinājums uz skrīningu un tā rezultāts visbiežāk nozīmē, ka viss ir kārtībā. 

Mobilais mamogrāfs Stacijas laukumā strādāja jau no desmitiem rītā. Ikviena sieviete vecumā no 50 līdz 69 gadiem ik pēc diviem gadiem var veikt valsts apmaksātu pārbaudi. Piektdien tas bija iespējams arī stacijā. Sieviešu uztraukums tādēļ gan nebija mazāks.

"Protams, ka man ir drusciņ bail," LTV stāstīja grāmatvede Marina. 

Sastaptā Staņislava savukārt pārbaudīties cenšas regulāri, jo veselība ir visdārgākais.

Rentgenoloģiskā izmeklēšana ļauj ieraudzīt iespējamo audzēju divus līdz četrus gadus agrāk, pirms parādās citas sūdzības. Tajā pašā laikā no 100 pārbaudītām sievietēm 96 nekādi tālāki izmeklējumi nav vajadzīgi.

Savukārt rīdziniece Valentīna Petrova gribēja pārbaudīt plankumu uz elkoņa, kas lobās nost. Dermatoloģe Antra Bušmane pastāstīja pacientei, ka tas ir labdabīgs veidojums. Bušmane norādīja, ka ne visas pārbaudes beidzas ar diagnozi - vēzis. Taču bailes zūd lēnām. Un lēnām izdodas mainīt arī citas lietas.

"Pavisam nesen tikai pieņemts, ka solārijs pieejams tikai ar ārsta nosūtījumu. Tas ir ieguvums dermatologu vidū," uzsvēra Bušmane.

Kampaņas "Esi gudrāks par vēzi" mērķis ir atgādināt, ka galvenais ir profilakse un laicīgi uzsākta ārstēšana. Bet  iespēju pārbaudīt savu veselību valsts apmaksātās pārbaudēs joprojām neizmanto visi uzrunātie.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti