Jaunie ģeologi vēlas parādīt Latviju kā minerālūdens lielvalsti

Šonedēļ jauno ģeologu un vides zinātnieku grupa ar nosaukumu „Dzīļu atklājēji” devās ekspedīcijā pa Eiropu. Ekspedīcijas laikā jaunieši vēlās pierādīt, ka Latvija ir minerālūdens lielvalsts. Pirms izbraukšanas jaunie zinātnieki dalījās ar savu redzējumu par Latvijas minerālūdens vērtībām un izskaidroja ekspedīcijas uzdevumus.

Latvija ir minerālūdens lielvalsts - pie šāda secinājumi ir nonākuši topošie Latvijas ģeologi un vides zinātnieki. Viņi ir apņēmības pilni šo Latvijas dabas bagātību popularizēt gan ārvalstīs, gan arī Latvijas iedzīvotāju vidū. Jaunie entuziasti dodas ekspedīcijā uz vairākām Eiropas valstīm, lai salīdzinātu pie mums un ārvalstīs iegūtā minerālūdens kvalitāti.

„Mēs vienkārši tā arī spriedām - kas ir Latvijas bagātība, ar ko mēs varam lepoties. Jo parasti mēs visu laiku sakām - nu jā, tur ārzemēs visiem viss ir labi un mums te nekā nav. Bet nu tā nu gluži nav. Tāpēc mēs nācām ar tādu klaju, skaļu saucienu „Latvija ir minerālūdens lielvalsts”. Tas brīdis, kad mēs esam gatavi doties uz ārzemēm līdz pat Šveicei, līdz Alpiem un skatīties, kāds ūdens ir tur, salīdzināt un rast atšķirības. Saprast, kāpēc varbūt cietiem liekas, ka tur ir labāks ūdens un kāpēc mums ir citādāks,” stāsta ekspedīcijas dalībnieks Jānis Bikše.

Jauno pētnieku iecere ir ieinteresējusi un pamudinājusi projektu atbalstīt arī minerālūdens ražotājus, kuri neslēpj, ka projekta pētījumi ir pārsteidzoši arī viņiem. Komentē nozares pārstāve Inese Ozoliņa: „Mums pašiem interesantākais, ko mēs arī paši nezinājām un ko nezina, pieļauju, sabiedrībai, par to, ka mūsu minerālūdens, kas tiek ņemts no dziļākā urbuma, kas ir 410 metru dziļumā, ir vismaz 20 000 gadus sens.

Un tas, ko mēs no šī projekta sagaidām, ir secinājums, ka mūsu ūdens ir tikpat labs kā Šveicē, Itālijā, Vācijā un citās valstīs.”

Savukārt projekta dalībniece Kristīne Urbacāne uzsver, ka, popularizējot Latvijā iegūto minerālūdeni, jaunie zinātnieki cer arī atbalstīt Latvijas ekonomiku, kā arī veicināt videi draudzīgāku patērētāju uzvedību. „Mani ļoti uzrunāja tieši šī patriotisma ideja. Doma tā, ka mums vajadzētu izvēlēties Latvijas preci, piemēram, Latvijas ūdeni, nevis pārmaksāt tam, ko mēs pērkam veikalos, piemēram, no Alpiem. Mēs ne vien pārmaksājam par transporta izdevumiem, bet arī maksājam par dabas piesārņojumu, kas man likās ļoti audzinoša vērtība, ko tālāk nest arī jauniešiem,” skaidro Urbacāne.

Jauniešu ekspedīcija ārvalstīs ilgs aptuveni nedēļu, un tās laikā Latvijas „Dzīļu atklājēji” viesosies Čehijā, Austrijā, Itālijā, Šveicē, Francijā un Vācijā. Pēc atgriešanās no ekspedīcijas, secinājumi tiks publicēti masu medijos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti