Jauni skatu torņi ļauj vērot Teiču rezervāta un Numernes vaļņa ainavas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Oktobra sākumā Teiču purva malā, Krustpils novada Atašienes pagasta Kristakrūgā ar uzrunām, dabas izziņas spēlēm, skanīgām dziesmām un tradicionāliem rituāliem tika atklāts 27 m augstais Kristakrūga tornis. No skatu torņa paveras ainavas uz apkārtnes daudzkrāsainajiem Teiču purva plašumiem. Savukārt, septembrī dabas parkā "Numernes valnis" atklāts 20 m augstais skatu tornis. No tā iespējams pārlūkot Numernes meža masīvu un baudīt apkārtnes ainavu, informē Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Rita Jakovļeva.

Jaunuzbūvētais skatu tornis Kristakrūgā ļauj pārlūkot Teiču rezervātu teritoriju jebkuram garāmbraucējam. Taču, ja rodas vēlēšanās skatīt dabas vērtības tuvplānā – tās iepazīstamas Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieku pavadībā pēc iepriekšējas pieteikšanās.

Teiču dabas rezervātā – Sildu apkārtnē šogad tapusi arī jauna purva taka 2,8 km garumā un skatu platforma pie Siksalas. Arī Krustkalnu rezervātā pie Dreimaņu rijas ierīkota dabas taka vairāk kā 2 km garumā un kāpnes pie Krāku avota. Savukārt palūkoties uz Krustkalnu dabas rezervātu no augšas var no Mārcienas-Ļaudonas ceļa malā esošā skatu torņa, kas uzbūvēts jau agrāk un ir apmeklētājiem brīvi pieejams.

Dabas tūrisma infrastruktūras objektu būvniecību īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Dabas aizsardzības pārvalde realizē 41 īpaši aizsargājamās dabas teritorijā visā Latvijā. Darbi norisinās Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansētā projekta „Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās" ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti