Jāņos veselības problēmu gadījumā ir iespēja visu diennakti zvanīt uz ģimenes ārstu dežūras tālruni

Iedzīvotājiem Jāņu brīvdienās veselības problēmu gadījumā ir iespēja visu diennakti zvanīt uz ģimenes ārstu tālruni, informēja Latvijas Ģimenes ārstu biedrībā.

Uz tālruni var zvanīt laikā, kad nestrādā ģimenes ārsts un ir nepieciešams mediķa padoms.

Visai bieži mediķiem zvanītāji saka, ka viņiem mājās nav termometrs un neviens medikaments, stāstīja ģimenes ārsts Ervīns Ūdris. Tāpēc mājās īpaši pirms garām brīvdienām ir jāsagatavo aptieciņa.

Ervīns Ūdris: Par ieteikumiem svētku laikāPaula Dēvica

  “Sākumā jāpadomā tiem cilvēkiem, kuri lieto medikamentus pastāvīgi. Ir jānodrošinās, jāpārbauda, vai zāles neiet uz beigām, savlaicīgi jāsazinās ar ģimenes ārstu. Nākamais solis – pārliecināties, vai mājās ir termometrs, pirmās nepieciešamības medikamenti akūtu saslimšanu gadījumā. Bieži vien ir kādas traumas, sastiepumi, tāpēc nepieciešami pretsāpju līdzekļi. Bieži vien ir sūdzības par pēkšņu temperatūru, īpaši tagad karstajā laikā mēdz būt saules dūrieni, pārkāršanas. Kādas pretdrudža zāles arī vajadzētu. Un alerģijas zāles. Ir ziedēšanas laiks, kukaiņu kodumi, kas var radīt izsitumus. Reizēm pat smagākās izpausmēs,” atgādināja ārsts.

  Medicīniska rakstura padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pa šo tālruni pieredzējuši mediķi sniedz medicīniskus ieteikumus iedzīvotājiem, kuriem nepieciešams ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ģimenes ārsta darba laika.

  Nacionālais veselības dienests (NVD) iepriekš atgādināja par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām svētkos.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti