FOTO: Strenču pašvaldība Gaujas aizsargjoslā izbērusi būvgružus

Strenču pašvaldība ūdensapgādes, kanalizācijas tīklu un ielu rekonstrukcijas laikā radušos būvniecības atkritumus uzglabā novada teritorijā, Gaujas upes aizsargjoslā un tās tuvumā, noskaidroja Valsts vides dienesta (VVD) Valmieras reģionālajā vides pārvaldē (Valmieras RVP) pēc tam, kad tajā vērsās Latvijas Televīzijas raidījuma "Vides fakti" veidotāji, informējot pārvaldes vadību par Strenču novada pašvaldības attieksmi pret vidi. Atkritumu laukuma ierīkošana un darbības ar būvgružiem ar Valmieras RVP nav saskaņotas.

Strenču novada pašvaldība nav informējusi Valmieras RVP par būvniecības atkritumu apsaimniekošanas darbību veikšanu. Strenču pašvaldības izpilddirektors telefonsarunā ar pārvaldes vadību norādījis, ka būvniecības atkritumus paredzēts pārstrādāt un tie teritorijā novietoti uz laiku.

Foto: VVD

Taču saskaņā ar spēkā esošo regulējumu vides aizsardzības prasības ir nosakāmas gan atkritumu uzglabāšanas laukuma ierīkošanai, gan pašām atkritumu apsaimniekošanas darbībām, piemēram, atkritumu uzglabāšanai, šķirošanai, pārkraušanai un pārvadāšanai. Šādas darbības saskaņojamas ar VVD un tām nepieciešamas atbilstošas atļaujas.

Turklāt ūdenstilpņu aizsargjoslas ir īpaši aizsargājamas.

Valmieras reģionālā vides pārvalde vērtē Strenču novada domes rīcību kā pārkāpumu un lūgs pašvaldību sniegt paskaidrojumu par radušos situāciju, lai lemtu par lietas tālāko virzību, informēja VVD pārstāve Jūlija Ņikitina.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt