Ērču aktivitāte Latvijā nemazinās; šogad LIC pārbaudītas 700 ērces

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 3 mēnešiem.

Ērču aktivitāte Latvijā šogad nav samazinājusies, aģentūrai BNS atzina Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC).

"Ērces nav mazāk aktīvas kā citus gadus, un līdz ar to apdraudējums cilvēkam - inficēties ar ērču encefalītu - pastāv," sacīja Austrumu slimnīcas pārstāve Ingūna Potetinova.

Līdz 8.jūnijam LIC vērsušies 449 cilvēki, kuriem bija piesūkušās ērces, savukārt LIC laboratorijā pārbaudei nosūtītas 748 ērces. No 699 pārbaudītajām ērcēm 32 bija inficētas ar bīstamo ērču encefalīta vīrusu, tādējādi kopējais ērču inficētības rādītājs pašlaik ir 4,5%.

Šogad pirmā ērce LIC tika noņemta 8.martā, bet visvairāk pacientu mediķu palīdzību meklējuši aprīļa vidū līdz ar siltāka laika iestāšanos.

Neviens nevar pilnībā nodrošināties pret ērces piesūkšanos, taču, ja tas ir noticis, tad jāzina, kā pareizi noņemt ērci, vai jāmeklē mediķu palīdzība.

Ērcei uzliek spirtā, degvīnā vai smaržās samitrinātu vati, kas atslābina ērces muskulatūru. LIC uzsver, ka nekādā gadījumā nedrīkst izmantot eļļu vai sviestu, jo šīs vielas ērcei izraisa vemšanu, tādējādi veicinot slimības ierosinātāju iekļūšanu cilvēka organismā.

Ērce jāsatver ar pinceti pēc iespējas tuvāk snuķītim un, viegli ceļot uz augšu, jāizvelk. Ja pie rokas nav pincetes, tad var izmantot diegu, apsiet to ap ērces snuķīti un, griežot diega cilpu pulksteņrādītāja virzienā, ērce jāizņem.

Brūce jāapsmērē ar dezinficējošu šķidrumu. Ja, ērci izņemot, ādā palicis tās snuķītis, to tur atstāt nedrīkst, tādēļ pēc palīdzības jādodas uz tuvāko medicīnas iestādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti