Panorāma

Pagājušajā diennaktī 4 jauni Covid-19 inficētie

Panorāma

Panorāma

Donoru dienās aicina ziedot asinis

Donoru dienās aicina ziedot asinis

Jūtami samazinoties asins komponentu rezervēm, ziedot asinis aicina Valsts asinsdonoru centrs. Donoru dienās šonedēļ īpašie asinsdonoru autobusi sastopami pie lielākajiem Rīgas tirdzniecības centriem, un tie dosies arī ārpus galvaspilsētas. Koronavīrusa dēļ autobusu izbraucieni tikpat kā tika atcelti, tāpēc tagad donori īpaši aicināti sasparoties un asins rezerves papildināt.

Aicinājumi ziedot asinis no Valsts asinsdonoru centra izskan visai regulāri. Pēdējais no tiem pavisam nesen – šonedēļ, kad pēc ilgākas dīkstāves sākušās donoru dienas Rīgā un ārpus tās.

Trešdien, 15. jūlijā, Valsts asinsdonoru centra specializētais autobuss bija sastopams pie tirdzniecības centra “Alfa” galvenās ieejas. Un, kā novēroja LTV, tur veidojās pat neliela donoru rinda. Galvenais, dodoties nodot asinis, ir paņemt līdzi personas apliecinošu dokumentu, piemēram, pasi, kā arī justies labi.

Laba pašsajūta allaž bijusi svarīga, bet tagad jo īpaši, ņemot vērā piesardzību Covid-19 dēļ. To katrs donors apliecina īpašā anketā, un katrs atsevišķi tiek ieaicināts iekšā.

Potenciālajiem donoriem jāatbild uz jautājumu, vai nav bijuši ārvalstīs, kuras smagāk skāris jaunais koronavīruss. Cilvēki nākot apzinīgi, un neviens prom aizraidīts pagaidām nav.

“Kā redzat, arī šobrīd donoriņi krēslos ir, ziedo. Nav visi krēsli aizpildīti, jo ir jāievēro joprojām distance,” stāsta Valsts asinsdonoru centra ārsta palīdze Anita Ķezbere.

Sejas maskas gan nav obligātas. Tās var lietot, ja ir tāda vēlēšanās.

“Šogad šī ir pirmā reize. Pagājušajā gadā sanāca laikam divas vai trīs. Man arī tas sniedz gandarījumu. Ir laba sajūta pēc tam, jo esmu izdarījusi kaut ko labu. Mana asinsgrupa tieši trūkst šobrīd un ir vajadzīga,” stāsta asins donore Karlīna, atzīstot, ka šogad doties ziedot asinis agrāk nobiedēja koronavīruss.

“Šeit var redzēt, ka visi priekšnosacījumi drošības jautājumos tiek ievēroti. Darbinieki ir īpaši piesardzīgi, pārbauda un dezinficē rokas. Tā kā medicīnas darbinieki ir pirmie, kuriem mēs varētu uzticēties, bažu nebija,” saka asins donors Valters.

Galvenokārt trūkst nulles rēzus pozitīvās un negatīvās asins grupas asinis.

“Šajā brīdī atkal ir tādas dienas, kad mēs redzam, ka konkrētās asinsgrupas asinis mums ļoti būtiski ir izsīkušas. Tādēļ mēs lūdzam donorus atsaukties un neaizmirst šo svarīgo darbiņu arī vasaras periodā,” saka Valsts asinsdonoru centra direktore Egita Pole.

16. jūlijā Asinsdonoru centra īpašais autobuss atradīsies pie tirdzniecības centra “Rīga Plaza” no pulksten 10 līdz 14.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt