Pasaules latviešu jauniešu kustība «2x2» 60. jubileju atzīmē ar asins ziedošanas akciju

Pasaules latviešu jauniešu kustība otrdien aicināja ikvienu piedalīties akcijā "2x2 Sirdspuksti" – ziedot asinis un izglābt dzīvību. Kustība "2x2" izveidojās trimdā Latvijas okupācijas gados. Šogad "2×2" svin 60. jubileju, un aicinājums piedalīties asinsdonoru kustībā bija viens no organizācijas jubilejas pasākumiem.

Muzejs "Latvieši pasaulē" otrdien uz četrām stundām pārtapa par Valsts asinsdonoru centra mobilo punktu. 

Viens no pirmajiem, kas ziedoja asinis, bija muzeja darbinieks Uldis Dimiševskis. Viņš sacīja: "Tā ir viena lieta, ko mēs varam visi darīt. Neatkarīgi no mūsu sociālā stāvokļa vai nodrošinātības. Asinsrite mums ir viena, un tā ir Asinsdonoru centra devīze, un es tam pilnīgi piekrītu. Es domāju, tas visiem būtu jādara, ja vien tas ir iespējams medicīnisku apstākļu pēc."

Valsts asinsdonoru centrs gaida ikvienu donoru, bet šobrīd jo īpaši trūkst nulles grupas un AB negatīvās grupas asinis. Daudzi ir regulārie donori, kas ziedo asinis 3 līdz 4 reizes gadā. 

Asinsdonors Pauls Jansons pauda: "Izglābt trīs dzīvības, un es pats nākamajā dienā ļoti labi jūtos. Šodien būs slikti, bet rīt jau labi. Plus viena atvaļinājuma diena. Tā ir forša lieta. Tas ir tik vienkārši – 15 minūtes, un tu esi palīdzējis. Man ir tāda grupa, kas der daudziem."

Katram donoram otrdien notikušajā akcijā tika gabaliņš kūkas ar skaitli 60. Tieši tik gadu aprit, kopš dibināta pasaules latviešu jauniešu kustība "2x2", kura rīkoja asins ziedošana akciju. "2x2" aizsākās Ziemeļamerikā pagājušā gadsimta 60. gados kā semināri un nometnes, lai stiprinātu latvietību to jauniešu vidū, kuri dzimuši trimdā un auguši ārpus Latvijas. 

Kustības "2x2" dalībniece Justīne Elferte sacīja: "Mēs gribam svinēt, bet gribam dot arī kaut ko atpakaļ. Un šis ir izcils veids, kā to veikt. Sākotnēji mūsu plāns bija 60 cilvēki, drusku ambiciozāks – 60 litri. Cik tagad skatījāmies, mēs to mērķi jau esam sasnieguši. Esam ļoti priecīgi."

Kustība "2x2" apvieno latviešu jauniešus vecumā no 18 līdz 29 gadiem. Un tās mērķis – palīdzēt tapt par sabiedriski aktīviem pilsoņiem, veicināt savstarpējus kontaktus un dalīties pieredzē, lai veidotu labāku Latviju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti