Rīta Panorāma

Laikaziņas

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar VADC direktori Egitu Poli

Dāvanu gādāšanas drudzī atgādina par asins ziedošanu – dāvanu, kas glābj dzīvības

"Ņemot vērā svētku sezonu, mēs brauksim vairāk izbraukumos, tāpēc aicinām donorus būt aktīviem un dāvanu gādāšanas drudzī atcerēties par to vienu dāvanu, ko varam sniegt, glābjot dzīvības," Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" aicināja Valsts asinsdonoru centra (VADC) direktore Egita Pole. VADC decembrī dosies 55 izbraukumos, kā arī gaidīs ikvienu pastāvīgajās asins ziedošanas vietās, kas atrodas Rīgā, Liepājā, Rēzeknē, Ventspilī, Jelgavā, Valmierā un Daugavpilī.

Donoru asinis tiek izmantotas gan regulāriem pacientiem, piemēram, asins vēža pacientiem, gan hronisku saslimšanu pacientiem, bet visakūtāk tās noder avāriju, lielu traumu, transplantāciju un arī dzemdību sarežģījumu gadījumos, skaidroja centra direktore Pole. 

"Mēs tiešām gaidām visu grupu donorus. Situācija ir ļoti mainīga. Ja runājam par šo brīdi, mums īpaši vajadzētu 0-, B-, A+ grupu donorus. Bet arī visi pārējie tiek gaidīti ziedošanas vietās," norādīja Pole.

"Ilgāks svētku laiks nāk ar papildu avāriju, traumu un sadzīves negadījumu lielāku iespējamību, kur ir nepieciešami papildu asins krājumi, līdz ar to pirms svētkiem īpaši piedomājam, lai krājumi būtu pietiekami."

Novembrī centrs uzsāka kampaņu "Asins draudzība 2022", kuras mērķis ir veicināt gados jaunu cilvēku interesi un atsaucību asins ziedošanā. Vienlaikus ar kampaņu noris sacensība "Asins draugu kauss", kura ietvaros augstskolas tiecas sasniegt kopīgu rezultātu, veicinot cilvēku glābšanu. Rezultāti spraigajās sacensībās tiks apkopoti 31. decembrī, pavēstīja centra direktore.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti