Dienas ziņas

Jaunajam "Rail Baltica" dzelzceļa tiltam sāk dzīt pāļus

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Aicina ziedot asinis

Stradiņa slimnīcā akūti trūkst 0– un B– asins grupu asinis

 Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) akūti trūkst 0– un B– asins grupu asiņu, liecina slimnīcas paziņojums medijiem. 

Stradiņa slimnīcā liels asiņu apjoms šobrīd nepieciešams dzīvību glābjošām operācijām – transplantācijas operācijām, sirds un asinsvadu operācijām, kā arī citām operācijām.

"Šobrīd Stradiņos notiek vairākas transplantācijas operācijas vienlaicīgi, kurām būs liels asins zudums. Tāpat arī asinsvadu operācijas, kuras parasti notiek ar asins zudumu. Līdz ar to mēs esam šajā brīdī izsmēluši visas Latvijas rezerves, tā varētu teikt," norādīja PSKUS Asins kabineta vadītāja Ilona Pildere.

Minētās asins grupas asinis ir akūti nepieciešamas, to trūkums apdraud pacientu dzīvību, taču Valsts asinsdonoru centram asiņu nav pietiekamā daudzumā, norādīja slimnīcā.

Valsts asinsdonoru centrā krājumus raksturoja kā viļņveidīgus, pirms brīvdienām un pēc garākiem svētkiem rezerves ir mazas.

"Krājums ir ļoti mainīgs. Mēs nekad nevaram būt droši. Ja no rīta redzam, ka kādas asins grupas krājums ir pietiekošs, nekad nezinām, ka tā būs pēcpusdienā vai vakarā. Pēkšņi smags gadījumus, ļoti sarežģīts pacients, kas daudz asiņo, un pēkšņi šis krājums var iztukšoties ļoti, ļoti ātri," sacīja Valsts asinsdonoru centra direktore Egita Pole.

Vislabākais variants – ziedot regulāri un atsaukties, kad asinsdonoru centrs pastāvīgajiem ziedotājiem nosūta īsziņu ar lūgumu drīzumā ziedot. Šodien asinsdonoru centrā Latvijas Televīzija sastapa Ievu, kura vakar saņēma ziņu un šodien jau ziedo. Viņa stāstīja, ka daudz ko cilvēks sāk darīt tikai tad, kad piedzīvotas nedarīšanas sekas. Lai tā nebūtu – arī viņa aicina ziedot: "Manam tēvam tika atcelta vēža operācija tieši tā iemesla dēļ, ka trūka asinis bankā. Pēc šī gadījuma es vienmēr nāku nodot, kad varu."

Ziedošanas vietas un darbalaiki pieejami šeit. "Kādam cilvēkam tava pusstunda var izrādīties dzīvības vai nāves jautājums," uzsver PSKUS.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti