Daugavpils peldvietās seko ūdens kvalitātei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvijā sākusies atpūtas sezona, pie peldvietām pacelti pirmie Zilie karogi un ekologi jau sāk pētīt peldūdens kvalitāti. To dara arī Daugavpilī.

Lai atpūta pie ūdeņiem būtu droša, vides, veselības  un pašvaldību speciālisti ne tika rūpējas par pludmaļu vizuālo sakārtotību, ērtībām un izklaides un atpūtas iespējām dabas baudītājiem, bet arī uzsāk ūdenstilpņu monitoringu. Speciālisti gan vizuāli vēro, vai ūdenī nav zilaļģu, naftas produktu, peldošu atkritumu, vai ir sakopta peldvietas apkārtne un atpūtniekiem ir pieejamas  tualetes un atkritumu konteineri. Laboratoriski vērtē peldūdens kvalitāti. Pēc laboratoriskajiem  izmeklējumiem,   speciālisti  dod slēdzienu par ūdens kvalitāti - peldēties atļauts, peldēties nav ieteicams vai arī peldēties nav atļauts.

Trešdienas rītā kontrole tika veikta 10 peldvietās Daugavpils ezeros. Speciāli maisiņi, trauks ūdens paraugam, termosoma, anketas, ko aizpildīt - tas viss laboratorijas speciālistu klāstā,  pirms doties pēc pirmajiem šī gada ūdenstilpņu ūdens paraugiem.

Ruģeļu ūdenskrātuve - vizuāli ezers, tā ūdens un pati pludmale tīra,  termometrs uzrāda 16, 2 grādu atzīmi ūdenī, ūdens vēl nav iesilis, atpūtnieku arī nav īpaši daudz,  attiecīgi ūdens mikrobioloģiskie  rādītāji noteikti būs labi, pēc pieredzes saka ekologi un  Daugavpils pilsētas domes iestādes „Komunālās saimniecības pārvalde”  inženieris Kaspars Laizāns, kuriem divu stundu laikā pēc parauga ņemšanas tas jānogādā izmeklēšanai laboratorijā

Kopumā šovasar Daugavpilī tiks pārbaudītas 10 ūdenstilpnes - viena no tām ir Stropu pludmale, kura  jau devīto gadu pēc kārtas ieguvusi Zilo karogu. „Tas ir pašvaldības pasūtījumus, lai sekotu ūdens kvalitātei pilsētnieku atpūtas vietās,” stāsta Kaspars Laizāns, uzsverot, ka pašvaldībai nepieciešams tiekties pēc diviem Zilajiem karogiem, kas ir sava veida sertifikāts  labai, aprūpēta un drošai pludmalei.

Ūdens paraugi ūdenstilpnēs tiks ņemti reizi mēnesī. Pēc laboratoriskajiem  izmeklējumiem  speciālisti  ikreiz dos slēdzienu par ūdens kvalitāti - peldēties atļauts, peldēties nav ieteicams vai arī peldēties nav atļauts. Tomēr peldūdens kvalitāti var pasliktināt ne tikai laikapstākļi un ūdens temperatūra - daudz kas atkarīgs no pašiem atpūtniekiem, to attieksmes pret dabu un vidi, kurā atpūšas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti