Cukura līmenis asinīs jāpārbauda regulāri

Sestdien Kalnciema kvartāla tirdziņā, atzīmējot Pasaules diabēta dienu, speciālisti konsultēs iedzīvotājus par cukura diabētu.

Ārste Indra ŠtālmaneMadara Fridrihsone
  Latvijas Diabēta federācijas vadītāja ārste Indra Štālmane informē, ka Diabēta federācija sadarbībā ar veselības centru "MFD Veselības grupa" garāmgājējiem ieteiks pārbaudīt cukura līmeni asinīs un dalīs bezmaksas kuponus, ar kuriem ikviens interesents varēs pēc tam centra punktā Dzirnavu ielā 70 bez maksas pārbaudīt cukura līmeni asinīs.

  Konsutācijas tiks sniegtas no plkst.12 līdz 14. Speciālisti pastāstīs par diabēta riska faktoriem, par uzturu, par to, kāda ir pirmā pārbaude.

  Sogad Pasaules diabēta dienas tēma ir "Diabēts un sievietes - tiesības uz veselību". Pēc Latvijas cukura diabēta reģistra datiem pērn uzskaitē bija 88 945 pacienti ar cukura diabētu, no kuriem 51 088 jeb 57,4% ir sievietes.

  Ārsti aicina regulāri pārbaudīt cukura līmeni asinīs, lai saslimšanu atklātu savlaicīgi. Viņi norāda - maldīgs ir uzskats, ka cukura diabētu nevar aizkavēt un novērst, jo līdz pat 80% diabēta gadījumu iespējams novērst ar diētas maiņu, fiziskajām aktivitātēm un dzīves kvalitātes uzlabošanu.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti