Dienas ziņas

Jūrmalnieki vēršas pret namsaimnieku

Dienas ziņas

Jauniešu iesaiste valsts aizsardzībā - pietiekama

Lielā talka jau pēc četrām dienām

Cilvēki mēdz gaidīt uz citu aktivitāti vides sakopšanā

Līdz Lielajai talkai atlikušas vien dažas dienas, un vietu, kas prasīt prasās pēc čaklām rokām, netrūkst. Talkas interneta vietnē gan joprojām ir vairāki desmiti novadu, kuros nav pieteikta neviena talkošanas vieta. Tas gan nenozīmē, ka viss ir sakopts. Piesārņoto vietu kartē redzams, ka visvairāk talcinieku vajadzētu Pierīgā, Vidzemē un Zemgalē.

 

Daudzviet nepieciešams savākt gan pašu neapzinīgu cilvēku atstāto drazu, gan sagrābt pērnās lapas un novākt pagājušajā gadā nenopļauto zāli. "Es domāju, ka vajag. Man, piemēram, ļoti nepatīk šis skats, kur tā zāle ir mūžīgi. To tur visu vajadzētu sakopt. Tāpat sanatorija ir pamesta," sacīja baldoniete Liesma Vīksna.

Baldonē sestdien iedzīvotāji tiek aicināti sakopt estrādi. Vien paši baldonieši ar katru gadu  kļūstot aizvien kūtrāki. Arī Baldones ielās uzrunātie teic, ka par kārtību un tīrību ir jārūpējas katru dienu, nevis reizi gadā."Darba dienās esmu aizņemtas, taču sestdiena un svētdiena ir jānoķer mājai," saka baldonietis Andris

Uz cilvēku individuālu pieeju vides sakopšanā norāda arī citi iedzīvotāji. "Tas katram ir pēc saviem ieskatiem. Ja viņam liekas, ka ir tīrs, tad viņš droši vien ir ar mieru tādā vidē dzīvot," saka Baldones ceļu uzturēšanas dienesta vadītāja. "Cilvēki ir tādi, kas varbūt gaida, ka kāds cits izdarīs viņu vietā. Bet nu pašam jau būtu jāskatās metru tālāk aiz savas sētas un jāsakopj. Tad jau viss būtu kārtībā," sajka Vecumnieku novada iedzīvotāja Valentīna.

Lielās talkas interneta vietnē joprojām ir vairāki desmiti novadu, kuros nav pieteikta neviena talkas vieta. Vairākos novados gan skaidro, ka pieteikumus esot aizsūtījuši un ir neizpratnē, kāpēc talkošanas vietas nav redzamas. Lielās talkas administratore mierina, ka, visticamāk, vēl neesot saņemts apstiprinājums no reģionālā koordinatora. "Pieteikums vispirms automātiski nosūtās novada reģionālajam koordinatoram, kurš izskata šo pieteikumu un sazinās ar talciniekiem. Tikai tad, kad koordinators atsūta apstiprinājumu, mēs aktivizējam konkrēto punktiņu kartē," saka Lielās talkas administratore Evija Grīnmane.

Pieteikties Lielajai talkai var līdz 23. aprīlim, un tas nepieciešams, jo bez maksas tiks savākti tikai speciālie talkas maisi no pieteiktajām talku vietām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti