Buļļupē un Babītes ezerā izņemti maluzvejnieku tīkli 1,2 kilometru garumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Buļļupē un Babītes ezerā aizvadītajā nedēļas nogalē izņemti maluzvejnieku tīkli 1,2 kilometru garumā, informēja Latvijas Makšķernieku asociācijas valdes loceklis un Mobilās grupas vadītājs Valērijs Morozs.

Latvijas Makšķernieku asociācijas (LMA) Mobilā grupa divu ekipāžu sastāvā sadarbībā ar Valsts policijas darbiniekiem 29.novembra vakarā un naktī uz 30.novembri veica zivju resursu ieguves kontroles reidu Buļļupē, Babītes ezerā un Lielupē.

Reida laikā no Buļļupes tika izņemti 200 metri nelikumīgu zivju tīklu, no kuriem atbrīvotas 25 vimbas un 40 brekši, bet no Babītes ezera tika izņemti kopgarumā apmēram 1000 metri nelikumīgu zivju tīklu, no kuriem atbrīvoti brekši un karūsas.

Lielupē pārkāpumi nav konstatēti.

No Buļļupes izņemtos zivju tīklus Mobilā grupa nodos Valsts vides dienesta Zvejas kontroles departamentam, bet pārējie nelikumīgie zvejas rīki paliks Valsts policijā kā pārkāpuma lietiskais pierādījums kriminālprocesa sākšanai, jo Babītes ezers atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā "Babītes ezera dabas liegums".

Kā norāda Morozs, maluzvejnieki labi zina, ka novembra mēnesis inspektoriem ir īpaši saspringts darba periods, jo daudzās upēs vēl turpinās lašu, taimiņu un strauta foreļu nārsts, kas arī šogad nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ ir ieildzis. Tāpēc, cerot, ka inspektoru kapacitātes trūkuma dēļ mazāka uzmanība tiks pievērsta zivju resursu ieguves kontrolei citās ūdenstilpēs, maluzvejnieki savu rūpalu pastiprināti piekopj ezeros un upēs, kurās lašveidīgās zivis nenārsto. Mobilajai grupai ir informācija, ka nereti tas notiek pat atklāti diennakts gaišajā laikā.

Maluzvejniecība Babītes ezerā vienmēr ir bijusi izplatīta, tāpēc to mēdz saukt par "Pierīgas maliķu Meku". Babītes ezers atrodas Babītes novada Babītes un Salas pagastu administratīvajās teritorijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti