Arī decembrī vīriešus aicina uz bezmaksas veselības pārbaudēm

Decembrī noslēgsies 2015.gada ziemas sezonas bezmaksas urologu vizītes Latvijas lauku reģionos. Speciālisti viesosies Preiļos, Ērgļos un Daudzevā, vēsta Latvijas Urologu asociācija (LUA). Vīrieši tiek aicināti izmantot iespēju un bez maksas saņemt konsultāciju prostatas veselības jautājumos.

Kopš 2014.gada nogales LUA iniciē vīriešu veselības atbalsta kampaņu reģionos, kuras ietvaros speciālisti dodas uz lauku rajoniem, lai vīriešiem sniegtu iespēju pārbaudīt savu veselību bez maksas.

No ielaista prostatas vēža 2014.gadā Latvijā dzīvību zaudēja 409 vīrieši, bet tika diagnosticēti 1114 jauni prostatas vēža gadījumi, no kuriem lielākā daļa jauno pacientu tika atklāti tieši lauku reģionos, kur vīriešiem ikdienā ir limitēta iespēja nokļūt pie urologa un veikt nepieciešamās veselības pārbaudes, liecina pēdējā „Slimību profilakses un kontroles centra” (SPKC) pētījuma dati. 

Viena no izplatītākajām vīriešu veselības problēmām, kas saistīta ar hormonālājām izmaiņām, vīrietim novecojot, ir palielināta prostata jeb labdabīga prostatas hiperplāzija (LPH).

Labdabīga prostatas palielināšanās nav prostatas vēzis, un tā par tādu arī nevar attīstīties, tajā pašā laikā dažkārt simptomi ir ļoti apgrūtinoši, negatīvi ietekmē dzīves kvalitāti un tiem nepieciešama atbilstoša ārstēšana. „Pēdējos gados praksē ir vērojams jauno pacientu skaita pieaugums, kas patiesībā ir ļoti pozitīva tendence, jo tiek atklātas reālas diagnozes, kurām varam palīdzēt.

Prostatas vēzis ir visnotaļ viltīga slimība, no kuras nav pasargāts neviens vīrietis, taču ar mūsdienu medicīnas tehnoloģijām to ir iespējams ārstēt. Speciālistu izbraukumi uz lauku reģioniem ir lieliska iespēja, kas vīriešiem ir jāizmanto,” komentē medicīnas zinātņu doktors, asociētais profesors un LUA prezidents Dr.Egils Vjaters.

Urologu izbraukumi decembrī:

4. decembrī, Preiļos, sākot no plkst.11.00 urologs Sergejs Beketovs pieņems vizītes “Preiļu slimnīcā”, Raiņa Bulvārī 13. Tālr. pierakstam – 65307750; 65307757.

 

9. decembrī, Ērgļos, sākot no plkst. 10.00 uroloģe Egita Deine pieņems vizītes Ainas Braķes ģimenes ārstu praksē. Tālr. pierakstam – 29441625. Ērgļos būs pieejami arī MFD Mobilās diagnostikas vienība.

 

11. decembrī, Daudzevā, sākot no plkst. 11.00 urologs Atis Karulis pieņems vizītes Daudzevas “Pagastmājā”. Tālr. pierakstam – 26407767.

 

Vizītes ir jāpiesaka iepriekš, zvanot uz norādītajiem tālruņiem attiecīgajā reģionā.

Latvijas Urologu asociācija sadarbībā ar Latvijas Lauku Ģimenes ārstu asociāciju un „MFD veselības grupu” decembrī turpina reģionālās vizītes, kurās vīrietiešiem būs iespēja konsultēties pie speciālistiem un noskaidrot savu veselības stāvokli.

“Atskatoties uz līdz šim paveikto un sasniegto, šī brīža rezultāti jau ir vērtējami kā labi, jo reģionālo izbraukumu laikā ir sasniegti daudzi pirmreizējie pacienti. Reģionos pārsvarā urologu pakalpojumi ir ierobežoti, tādēļ šāda iniciatīva ir ļoti apsveicama. Pacientu interese joprojām nerimstas, un pēc vizīšu skaita var secināt, ka vīrieši tiešām ir sākuši apjaust problēmas nozīmi. Ja viņiem tiek dota iespēja apmeklēt speciālistu savas dzīves vietas tuvumā, tad tā arī parasti tiek izmantota,” stāsta Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska.

Urologu bezmaksas konsultācijas lauku reģionos turpināsies arī 2016.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt