«Aculiecinieks»: Hronisks ārstējams vēzis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Evija Unāma strādā Latvijas Radio. Ziņu cilvēks no galvas līdz papēžiem. Iespējams, būšana citu notikumu virpulī toreiz viņai palīdzēja pārdzīvot un izturēt tā brīža galveno notikumu pašas dzīvē. Arī viņai noteica diagnozi, par kuru Latvijā daudzi joprojām runā čukstus.

Katru gadu 1100 – 1200 sieviešu izdzird diagnozi krūts vēzis. Līdzīgi kā daudzas sievietes, arī Evija to uzklausīja vienatnē. Tad ilgi sēdēja uz soliņa pie onkoloģijas centra. Un nespēja atbildēt uz māsas zvaniem.

Vismazāk vēža pacients grib dzirdēt līdzjūtību. Arī Evija sarunāja ar kolēģiem, ka viņa vienkārši nāk uz darbu un strādā. Un neviens par to nerunā.

Vissmagāk ir laikā, kad regulāri nākas saņemt ķīmijterapijas devas.

Laikā, kad tev liekas – tu neko nekontrolē, tas ir vienīgais, kas liecina par vismaz kaut kādu sistemātiskumu. Bet tad viņai pateica – pēdējo kursu atliekam. Pārāk sliktas analīzes.

Lielākā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus, ir “Dzīvības koks”. Atbalsta biedrības rīkotās psihosociālās rehabilitācijas nometnes parasti notiek dažādos viesu namos.

Pagaidām šādas rehabilitācijas nometnes apmaksā tikai no ziedotāju naudas. Tāpēc šī gada labdarības maratona “Dod pieci” mērķis ir savākt pēc iespējas vairāk līdzekļu nometņu rīkošanai. No 2018. gada šo palīdzību sola iekļaut valsts apmaksāto pakalpojumu klāstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti