Mediķis: Pirms Jāņiem katram der atsvaidzināt zināšanas par pirmo palīdzību

Traumām ir sezonalitāte, Jāņu svinēšanai katru gadu ir līdzīgas tradīcijas, tāpēc arī traumas atkārtojas katru gadu – ir gan aizrīšanās, gan apdegumi, gan slīkšanas gadījumi, Latvijas Radio sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes mediķis un pirmās palīdzības speciālists Miķelis Puķītis, kurš mudināja ikvienu atsvaidzināt savas zināšanas par rīcību neatliekamās situācijās.

NMPD brigādes mediķis un pirmās palīdzības speciālists Miķelis Puķītis
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pirms Jāņu svinēšanas Puķītis ieteica sagatavoties. Tāpat svinību laikā vajadzētu lietot daudz šķidruma, paņemt līdzi pietiekamu daudzumu ūdens, padomāt par bērniem, par sauļošanās krēmiem, arī par medikamentiem, ja tie ir nepieciešami.

"Drošība, drošība un vēlreiz drošība – jāuzmanās ugunskuru, peldvietu tuvumā. Alkoholu lietojam pēc iespējas mazāk,"

ieteica mediķis.

Runājot par pirmās palīdzības sniegšanu, viņš norādīja, ka zināšanas šajā jomā pirms svētkiem noteikti derētu atsvaidzināt.

"Katram Latvijas iedzīvotājam vajadzētu atgādināt par pirmās palīdzības pamatprincipiem, jo tomēr tās ir dzīvību glābjošas darbības. Piemēram, aizrīšanās gadījumā mums ir tikai divas minūtes," viņš teica.

Vaicāts, vai cilvēki ir zinoši un sniedz pirmo palīdzību nelaimju gadījumā, Puķītis vērtēja, ka viss atkarīgs no laika, kad zināšanas apgūtas. Ja tie ir pēdējie pieci gadi, tad cilvēki cenšas sniegt palīdzību, bet tad, ja šāds apmācību kurss nav iets vai bijis sen, tad ar palīdzības sniegšanu cilvēki nav tik naski.

Viņš atgādināja, ka NMPD mājaslapā ir sadaļa, kur var noskaidrot, kā palīdzēt cietušajam un kas ir pirmais, kas jāizdara dažādos gadījumos.

Tāpat svarīgi zināt pēc iespējas precīzāku atrašanās vietu svinību laikā, lai gadījumā, ja nākas saukt mediķus, varētu precīzi aprakstīt, kā brigāde var notikuma vietu sasniegt. Tāpat var izmantot lietotni "eVeselībasPunkts", no kuras var nosūtīt precīzas koordinātas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti