15 vietās Rīgā skaitīs velosipēdistus

Piektdienas rītā no 8:00 līdz 9:00 fiksēs velobraucēju skaitu uz Rīgas tiltiem un satiksmes pārvadiem pār dzelzceļu. Šī gada vasarā plānots ieviest velojoslas Rīgā, tāpēc skaitīšana notiks arī vairākos krustojumos pilsētas centrā, ziņo divritenis.lv

16.maija rītā riteņbraucēju skaitīšana plānota uz Rīgas tiltiem (Vanšu, Akmens, Salu, Dienvidu), satiksmes pārvadiem pār dzelzceļu (Gaisa, Zemitānu, Deglava), kā arī uz Skolas ielas veloceliņa krustojumā ar Lāčplēša ielu. Velojoslas plānots ieviest vairākās vietās pilsētas centrā, tādēļ velosipēdistu skaits tiks fiksēts Stabu/Brīvības, Bruņinieku/Brīvības, Elizabetes/Barona, Avotu/Lācplēša, Dzirnavu/Barona, Brīvības/Pērnavas, Elizabetes/Brieža/Strēlnieku ielu krustojumos visos virzienos. Latvijas Riteņbraucēju apvienības un velovortāla divritenis.lv organizētā skaitīšana notiek jau vairākus gadus.

Apkopotie dati ir līdz šim vienīgā statistika, kas ļauj spriest par riteņbraucēju tendencēm.

Šogad nepieciešams lielāks palīgu skaits, tāpēc organizatori lūdz brīvprātīgos pieteikties, rakstot uz [email protected]

Velosipēdistu skaita konstatēšanai izvēlēta rīta stunda, kurā cilvēki visbiežāk dodas uz skolu un darbu.

Pasaulē izveidojusies kustība "Bike to Work", kas apvieno cilvēkus, kas ar divriteņiem dodas uz darbu.

Šogad šī kustība savu darbību uzsākusi arī Latvijā. Par tās oficiālo datumu 2014.gadā pasludināts tieši 16.maijs, kad Rīgā notiks riteņbraucēju skaitīšana. Ar velobraukšanu uz darbu saistītās aktivitātes vairākās valstīs plānotas visas nedēļas garumā. Iniciatīvas pirmsākumi meklējami 1956.gadā ASV un šobrīd kustība pārņēmusi arī tādas valstis, kā Latvija, Anglija, Beļģija un citas, informē divritenis.lv.

Latvijas Riteņbraucēju apvienība arī vienojusies ar Rīgas pašvaldības policiju, ka pie skolām dežurējošie policisti pulksten 10:00 skaitīs novietotos velosipēdus un datus nodos Latvijas Riteņbraucēju apvienības rīcībā. Rezultāti noderēs ne tikai, lai gūtu priekšstatu par riteņbraucēju skaitu skolās, bet arī, lai turpmāk organizētu drošas velobraukšanas kampaņas.

"Arī Rīgas Pašvaldības policija sabiedriskās kārtības nodrošināšanā jau vairākus gadus izmanto šo videi draudzīgo pārvietošanās līdzekli – divriteni. Šobrīd mūsu rīcībā ir 32 divriteņi, ar kuriem policisti patrulē plašākās, zaļās teritorijās, tādās kā Mežaparks, Daugavas promenāde, pilsētas centra un Pārdaugavas parki, kā arī skvēri un veloceliņi. Velo patruļas ir piemērotas šādu maršrutu apsekošanai, kur cilvēku plūsma ir salīdzinoši nesteidzīga, policists uz divriteņa īsākā laika posmā ir sastopams maršruta dažādos attālākos punktos un pats pārvietošanās līdzeklis ir dabai draudzīgs.

Mums tas ir svarīgi, un tādēļ arī mēs – pašvaldības policija savu iespēju robežās atbalstām videi un dabai draudzīgo," par policistiem izdevīgo pārvietošanās veidu vēsta Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass.

"Riteņbraucēju skaits Rīgā katru gadu pieaug arvien straujāk, un velosipēds, kā ikdienas pārvietošanās līdzeklis kļūst arvien populārāks, ko pierāda arī dažādi iepriekš veiktie pētījumi. Latvijas Riteņbraucēju apvienībai, kā lielākajai ikdienas riteņbraucējus pārstāvošajai organizācijai, ir būtiski fiksēt velosipēdistu skaita izmaiņas, lai analizētu sakarības starp skaita pieaugumu un negadījumiem, kā arī lai konsultētu pašvaldības un citas institūcijas.

Mums rūp, lai pārvietošanās uz skolu un darbu būtu droša, kā arī lietderīgi tiktu izmantota pilsētas telpa, tādēļ ir svarīgi veikt regulārus riteņbraucēju paradumu novērojumus.

Kustība "Bike to Work" ir veids, kā veicināt veselīgu un smaidīgu Latvijas sabiedrību," tā Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks par ikgadējo riteņbraucēju skaitīšanu.

Sabiedrisko mediju portāls lsm.lv iepriekš rakstīja, ka tiks veidotas speciālas velojoslas Rīgas centra ielās, kā arī informēja par sociālo kampaņu "Cieņa darbojas"; arī par velobraukšanas eksāmenu, kurš drīzumā būs obligāts visiem bērniem 10 gadu vecumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti