144 stundu labdarības maratonā «Dod pieci!» saziedoti 64 555 eiro

Lai iepriecinātu Ziemassvētkos piecus tūkstošus vientuļo pensionāru, Latvijas iedzīvotāji saziedojuši 64 555 eiro lielu naudas summu nepārtrauktā sešu diennakšu labdarības maratonā “Dod pieci!”. Lai gan izraudzītās dziesmas atskaņošana maksāja piecus eiro, bija cilvēki, kas ziedoja pat piecsimt eiro. Līdz ar to varēs palīdzēt vēl vairāk cilvēkiem, nekā plānots. Noslēdzoties akcijai, 23.decembra pēcpusdienā trīs Latvijas Radio dīdžeji iznāca ārā no īpašas stikla studijas, kurā tika pavadītas 144 stundas. Tādējādi izskanējis līdz šim garākais radio raidījums Latvijas vēsturē, kuru iespējams nākamgad turpinās.

Noslēdzies sešu diennakšu ilgais labdarības maratons "Dod pieci!", kas Latvijas senioru atbalstam notika īpaši izveidotā studijā Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas laukumā pie tirdzniecības centra "Origo". Maratona laikā, trīs "Pieci.lv" dīdžejiem spēlējot par klausītāju ziedojumiem izvēlētas dziesmas, ir saziedoti vairāk nekā 64 555 eiro. Ar labdarības organizācijas "Ziedot.lv" un reģionālo biedrību palīdzību nauda tiks sadalīta, lai svētkos iepriecinātu vairāk nekā 5207 vientuļus un trūcīgus seniorus visā Latvijā.

Saldumu pakas, kurās ir arī kafija un medus, jau ir ceļā pie vientuļajiem sirmgalvjiem. Pirmie tās saņēma jau pirms Ziemassvētkiem.

Noslēdzošajā maratona dienā pie "Pieci.lv" dīdžejiem Toma Grēviņa, Magnusa Eriņa un Kaspara Mauriņa viesojās leģendārais radio diktors un sporta spēļu komentētājs Gunārs Jākobsons, ar uzstāšanos iepriecināja Dons un grupa "Prāta Vētra". Pēc tam, kad dīdžeji piedzīvoja atkārtotu svēršanos, lai pārliecinātos par svara izmaiņām, kādas radīja tikai augļu un dārzeņu kokteiļu lietošana sešu dienu garumā, mūziķis Renārs Kaupers atslēdza 17.decembra pēcpusdienā aizslēgtās stikla studijas durvis.

Atbalstot "Dod pieci!" mērķus, kopš 17.decembra stikla studijā ir viesojušās daudzas zināmas personības: mūziķi Goran Gora, Arstarulsmirus, pavārs Mārtiņš Sirmais, Renārs Zeltiņš,  operdziedātāja Elīna Šimkus, dziedātāji Aija Andrejeva, Linda Leen, Lauris Reiniks, Ralfs Eilands, Valters Pūce, režisors Varis Brasla, pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs, mediju eksperts Artūrs Mednis, maratonu organizators Aigars Nords, aktrises Rēzija Kalniņa un Helga Dancberga, aktieri Aldis Siliņš, Gundars Silakaktiņš, Lauris Subatnieks un Andris Bulis, grupas "Astro’n’out", "Instrumenti", "Musiqq", "PER", "Triānas Parks", "Carnival Youth" un daudzi citi, pat pasaulē zināmākā igauņu grupa "Evert & Two Dragons" ciemojās stikla studijā.

Savukārt katru vakaru pēc plkst. 21.00 studijā ieradās slepenie nakts viesi, par kuriem trīs dīdžeji uzzināja tikai tikšanās brīdī. Tā par sarunām, jokiem un atraktīvām izdarībām nakts garumā kopā ar Tomu Grēviņu, Magnusu Eriņu un Kasparu Mauriņu parūpējās Gacho, grupa "Transleiteri", aktrise Dārta Daneviča, autosportists Krišjānis Caune, jaunās paaudzes kino režisors Rūdolfs Mings, "Comedy Latvia" un Viesturs Dūle.

Par vienu no aizkustinošākajiem brīžiem maratona laikā kļuvis 555 eiro liels ziedojums pēdējā maratona dienā, kad kāds ziedotājs izvēlējās Raimonda Paula un Jāņa Petera dziesmu "Manai dzimtenei". Otras dārgākās dziesmas titulu ieguvusi "Penguin Cafe Orchestra" izpildītā "Air à Danser", par tās spēlēšanu radio ēterā ziedojot 500 eiro. Arī citi klausītāji ir bijuši nesavtīgi, jo izvēlējušies dziesmas par 20, 30, 50, 100 un 200 eiro.

"Šajās sešās dienās, pateicoties klausītāju ziedojumiem, Latvijas Radio 5 tika uzburts svētku brīnums. Skanēja mūzika, kuru klausītāji izvēlējās ar savu sirdsbalsi – ar ziedojumiem varēsim iepriecināt svētkos tūkstošiem senioru. Tomēr būtiskākais, esam kaut nedaudz atgādinājuši, ka mums ir jāciena cilvēki, kuri ir palīdzējuši uzcelt šo valsti, neatkarīgi no tautības un profesijas. Nākamgad turpinot "Dod pieci!" maratonu, centīsimies iekustināt sabiedrību uz labiem darbiem vēl vairāk," par aizvadīto maratonu stāsta Latvijas Radio 5 "Pieci.lv" vadītājs Kārlis Dagilis.

Maratonā katru dienu notika "Laimes aka", kurā starp visiem ziedotājiem tika izlozētas studijas viesu līdzpaņemtas personīgās lietas. Tā dažādi ziedotāji savā īpašumā ieguva Renāra Kaupera cepuri, Jāņa Skuteļa gleznu "Feik Purvītis", Agneses Rakovskas jaku, Aleksandra Samoilova volejbola kreklu, Artūra Medņa rokas pulksteni, komandas "VEF Rīga" basketbola bumbu ar autogrāfiem, Agneses Kleinas, Otto Ozola un Signes Meirānes grāmatas, kā arī citu viesu vērtīgās balvas.

Labdarības organizācija "Ziedot.lv" ar 49 reģionālo biedrību palīdzību 64 555 eiro lielo summu palīdzēs sadalīt starp apzinātajiem vairāk nekā 5207 senioriem visā Latvijā. Seniori svētkos saņems paciņas 10 eiro vērtībā, kurās būs gan kafija un medus, gan dažādi kārumi, kurus sirmgalvji ikdienā nevar atļauties. Tā kā sabiedrība ir saziedojusi daudz vairāk nekā cerēts, tad dāvanu paciņas nonāks arī pie citiem sirmgalvjiem.

"Sirsnīgs paldies no Latvijas sirmgalvjiem ikvienam ziedotājam! Jūs esat devuši iespēju šiem vecajiem, vientuļajiem cilvēkiem apzināties, ka viņi līdzcilvēkiem nav vienaldzīgi, ka arī par viņiem atceras. Vecie un vientuļie cilvēki saņems dāvanu, kurā ar mīlestību būs sasaiņotas praktiskas lietas, kas sildīs sirdis un radīs omulību mājās – cienasts svētku galdam un citas lietas, kas iepriecina svētkos. "Ziedot.lv" birojā tika nodotas vairāk nekā 150 līdzcilvēku pašgatavotas dāvanu paciņas, kurās ietverts sirds siltums un novēlējumi mūsu Latvijas sirmgalvjiem. Neizsakāms lepnums, ka šajos svētkos esam iepriecinājuši tik daudzus vecos ļaudis. Paldies!" pateicās Labdarības organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

Arī pēc "Dod pieci!" maratona noslēguma joprojām varēs palīdzēt portālā "Ziedot.lv", zvanot uz ziedojumu tālruni 9006 7005 (maksa par zvanu ir 1,42 eiro) vai ar tiešsaistes ziedojumiem mājaslapā "ziedot.lv".

"Dod pieci!" forma aizgūta no Nīderlandē notiekoša labdarības maratona "Serious Request". Maratona idejai atbalsts gūts jau vairākās pasaules valstīs: Beļģijā, Portugālē, Šveicē, Zviedrijā, Kenijā, Dienvidkorejā. Tā mērķis ir mazināt paaudžu plaisu Latvijas sabiedrībā, jo sabiedriskais medijs iestājas par saliedētas sabiedrības veidošanu. Jauniešu iesaistīšana ziedojumu vākšanā vairāk nekā 5000 vientuļiem un trūcīgiem senioriem ir tikai pirmais solis, ar kuru raisīt vēlmi nesavtīgi palīdzēt. Latvijā vecuma pensiju saņem 473 tūkstoši pensionāru, no kuriem nabadzības riskam ir pakļauta vairāk nekā trešdaļa jeb 122 tūkstoši sirmgalvju vecumā virs 65 gadiem. 28 464 vecuma pensijas saņēmēju Latvijā ir spiesti iztikt tikai ar minimālo pensiju, kas nepārsniedz 142,29 eiro.

Ikviens tirdzniecības centra "Origo" un Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas apmeklētājs, tāpat kā ikviens Rīgas viesis vai garāmgājējs "Dod pieci!" studijā notiekošo 144 stundu garumā varēja vērot klātienē. Par garāko radio raidījumu Latvijā kļuvušais "Dod pieci!" bija klausāms Latvijas Radio 5 "Pieci.lv" FM frekvencēs un internetā, bezmaksas mobilajā aplikācijā "Pieci", kā arī katru dienu to varēja vērot LTV7 speciālizlaidumos. Tāpat tiešraide 24 stundu režīmā bija skatāma sabiedrisko mediju vienotajā ziņu portālā "lsm.lv", kā arī interneta vietnēs "pieci.lv" un "ltv.lv".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt