Ģimenes studija

Istaba bērnam - pašam sava un kā to dalīt ar brāļiem un māsām

Ģimenes studija

Ārste: Ikviens slimais jūtas nelaimīgs. Bērnam slimnīcā atbalsts ir vajadzīgs dubultā

Vecāku izglītošanās jeb kā kļūt par laimīgu ģimeni. Tuvojas konference "Vecāku revolūcija"

«Vecāku revolūcija» - konferencē 20 iedvesmojoši un praktiski stāsti par bērnu audzināšanu

Vecāki, audzinot bērnus, meklē atbildes uz daudziem jautājumiem, jo vēlas būt pēc iespējas labāki vecāki. Bieži arī var apjukt plašajā informācijas un padomu klāstā, kas mūsdienās pieejams. Raidījumā “Ģimenes studija”, gatavojoties Cēsu konferencei "Vecāku revolūcija", saruna par to, kā kļūt par labiem vecākiem.

Cēsīs 1. novembrī notiks pirmā mammu un tētu konference “Vecāku revolūcija”, kurā dažādu jomu speciālisti un Latvijas ģimenes ar praktiskiem un personiskiem stāstiem dalīsies savā pieredzē par izaicinājumiem ģimenē un tās mijiedarbību ar apkārtējo pasauli.

Bērna ienākšana ģimenē ir uzskatāma par revolūciju. Kā pašam saglabāt sevi un atrast veidus, kā būt ar sevi mierā, kā katram pašam atrast pareizo ceļu – tā nāca konferences ideja. Tie būs 20 stāsti konferencē, pauž konferences organizētājs Mārtiņš Ģineitis.

Mārtiņš kā tētis konferencē vēlas noskaidrot, kā būtu labam tētim, kā atrast laiku un to jēgpilni pavadīt ar bērniem, lai gan arī atzīst, ka neatkarīgi no tā, ko vecāki dara, bērni aug paši par sevi, bet mācīšanās pieredze rāda, ka vienmēr ir iespējami varianti, kā rīkoties.

Ģimenes psiholoģijas centra “Līna” pārstāve Līga Bernāte pārliecināta, ka bērni izmaina cilvēka uztveri, viņa – trīs bērnu mamma, pēc bērnu iebākšanas ģimenē pret vecākiem kļuvusi daudz empātiskāka.

Mūziķis Jānis Driksna ir četru bērnu tēvs, viņš priecājas par konferenci, kur sagaida dažādus viedokļus un iespēju daudz jauna iemācīties.

“Šobrīd būt par vecākiem ir izaicinoši, jo esam vērtību integrācijas procesā,” skaidro mūziķis, par svarīgu savā ģimenē uzskatot veidot zināmu ģimenes tradīciju rutīnu, bet plaši pieejamais dažādu viedokļu daudzums var radīt apjukumu izvēlēs un tradīcijās, tāpat dažādi apstākļi ietekmē ģimenes dzīves ritmu.

Laikmets ir cits, daudz ātrāks, vecākiem nepieciešamas zināšanas un atbalsts. Ir sarežģīti atrast balansu un saprast, cik laika veltīt ģimenei un bērniem, cik sev. Vecāks, kurš dzīvo mājās ar bērnu, var justies vientuļš, senāk kopā dzīvoja vairākas paaudzes, varēja jautāt padomu, tagad padomu prasa sociālajiem tīkliem.

Par svarīgāko bērnam Līga Bernāte uzskata, lai bērni izaug kontaktā ar savām vajadzībām un vēlmēm, lai var mēģināt darīt, ko vēlas.

Mārtiņš Gineitis par svarīgām vērtībām bērnam uzskata stingru mugurkaulu, sevis pārliecību, prast pastāvēt par savu viedokli, ņemot vērā, ka šodien visa kā ir par daudz, kārdinājumi visapkārt un dažādas iespējas, tai skaitā pseidoiespējas ietekmē bērnu.

“Katru dienu vecākus gaida kādas mazas problēmas vai izaicinājumi, kuri vecākus uzrunā – ei, pārvari mani!” pauž Gineitis.

Pirmā mammu un tētu konference “Vecāku revolūcija” norisināsies 1. novembrī Cēsīs, Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Konferencē būs iespēja dzirdēt 20 praktiskus un iedvesmojošus stāstus, ļaujot iedziļināties bērnu un vecāku savstarpējās attiecībās, izgaismojot ģimenes emocionālos, fiziskos,  psiholoģiskos un citus aspektus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt