Vai tas ir normāli, ka 25 gados esmu nevainīgs? Jaunieši jautā, atbild speciālisti

Tomam ir 25 gadi, viņš ir nevainīgs un jautā ­– vai tas ir normāli. Viņam ir bijušas attiecības, bet nekad tas nav beidzies ar seksu. Speciālisti skaidro, ka nav konkrēta vecuma, līdz kuram noteikti būtu jānodarbojas ar seksu. Galvenais, lai pats tam būtu gatavs. Sekss ar kādu tikai tāpēc, ka vēlas pazaudēt nevainību, var būt kļūdains un nesagādāt vēlamo prieku.

Veselības aprūpes speciālisti apliecina, ka dažu jauniešu zināšanas par seksu un intīmo veselību ir ārkārtīgi zemas. Vēloties uzrunāt vecākus, jauniešus, pedagogus, Lsm.lv sadarbībā ar projektu Zinatiekare.lv publicēs dažādus stāstus, atbildot uz populārākajiem jauniešu jautājumiem, kas atlasīti gan internetā, gan ar ginekologu un jauniešu psihologu palīdzību.

Sveiki!

Mani sauc Toms. Man ir 25 gadi, un es esmu nevainīgs. Pat īsti nezinu, kāpēc tā ir sanācis ­– laikam jau man vienkārši nav gadījusies izdevība. Sākumā, pusaudža gados, es par to kautrējos. Es baidījos no savas pirmās reizes ­– ka es ar kādu citu būšu tik tuvu un tik ļoti atklāšu sevi. Man tas likās šausminoši. Vai es jutu spiedienu nodarboties ar seksu? Nezinu. Domāju, ka nē. Bet kādu laiku man bija sajūta, ka tas ir jāizdara līdz noteiktam vecumam. Ja es varētu atgriezties laikā, es noteikti pateiktu sev ­– pofig.

Vai es gribu seksu? Protams. Ir meitenes, ar kurām es esmu drusku sagājies un kuras man ir diezgan labi patikušas. Piemēram, bija viena meiča, kas taisīja nereāli kruti tos cosplay outfitus.

Bet parasti tas beigu beigās kaut kā līdz tam nenoved, un es par to arī īpaši neskumstu. Esmu tik ilgi gaidījis, ka nu jau man laikam kaut kur zemapziņā šķiet, ka tam čista jābūt kaut kam baigi īpašam. Es daudz nerandiņoju, neesmu bijis arī nekādā Tinderī. Arī nedzeru un uz ballītēm neeju, tāpēc droši vien man nav sanācis. Labi, nav tā, ka es vispār nedzeru ­– es ik pa brīdim iedzeru, bet es īsti neturu.

Jautājums: Vai tas ir normāli, ka man ir divdesmit pieci gadi un es joprojām esmu nevainīgs? Vai ir kāds konkrēts vecums, līdz kuram būtu labi zaudēt nevainību?

Speciālista atbilde

Neeksistē konkrēts vecums, kad būtu jāsāk nodarboties ar seksu. Galvenais, lai Tu pats tam būtu gatavs. Sekss ar kādu tikai tāpēc, ka vēlies pazaudēt nevainību, vai tikai tāpēc, ka Tu domā, ka visi Tavi draugi jau to dara, var būt kļūdains un nesagādāt vēlamo prieku. Saproti, vai Tu pats to vēlies un vai Tu gribi, lai pirmā reize ir tieši ar šo cilvēku. Un neaizmirsti izsargāties!

Konteksts:

Jauniešu auditorijai domātajā projektā "Zinatiekare.lv"  jauniešus izglīto par attiecībām, intīmo veselību, komunikāciju internetā, kā arī seksu. Projektā iesaistīti mediķi, psihoterapeiti, aktieri un pedagogi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti