Vai var nodarboties ar seksu, ja neesi attiecībās? Jaunieši jautā, speciālisti atbild

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Karīna vasaras nometnē iepazinusies ar puisi, izveidojušās draudzīgas attiecības, abi nolēmuši, ka pēc nometnes attiecības neturpinās. Pēdējā nometnes dienā Karīna ar puisi vēlējusies pārgulēt, bet tad iedomājusies, ka viņi attiecības neturpinās un tuvība būtu dīvaina šajā situācijā. Speciālisti atbild, ka ne seksā, ne attiecībās nekas nav obligāts. Tomēr būt attiecībās ir ļoti vēlams.

Veselības aprūpes speciālisti apliecina, ka dažu jauniešu zināšanas par seksu un intīmo veselību ir ārkārtīgi zemas. Vēloties uzrunāt vecākus, jauniešus, pedagogus, Lsm.lv sadarbībā ar projektu Zinatiekare.lv publicēs dažādus stāstus, atbildot uz populārākajiem jauniešu jautājumiem, kas atlasīti gan internetā, gan ar ginekologu un jauniešu psihologu palīdzību.

Karīnas stāsts

Sveiki!

Mani sauc Karīna. Šovasar es biju aizbraukusi uz vasaras nometni ar mākslas novirzienu Lapmežciemā. Tur mēs katru dienu gājām uz jūrmalu un gleznojam jūru, un vakaros sēdējām pie ugunskura un spēlējām visādas spēles. Sākumā man šķita, ka es tur galīgi neiederēšos, man parasti ir diezgan grūti nodibināt jaunus kontaktus. Bet visi bija tik forši un openminded. Arī nometnes personāls bija baigi jauks.

Nometnē mēs bijām tika piecpadsmit cilvēki, un mums visiem izveidojās foršas attiecības. Mēs dzīvojām vietējās kojās. Bija divas zēnu un divas meiteņu istabiņas, bet lielākoties (nu, tad kad vadītāji to neredzēja, hi hi) mēs visi tusējām tikai vienā no istabiņām – mūsējā. Tur mēs bijām sabīdījušas kopā visas gultas, un vakaros visi nāca pie mums. Mēs gulējām tajā lielajā, sabīdītajā gultā – mēs to saucām par megabed –, klausījāmies mūziku un pļāpājām. Nav tā, ka tas bija kaut kā erotiski – protams, ne, – tomēr reizē tur bija tāds kā seksīgs vaibs.

Nu, jā. Un bija arī viens puisis. Nometnē visi viņu sauca par Lāci. Lācis ir no Daugavpils. Man viņš iepatikās jau pirmajā nometnes dienā.  Kopumā mēs visi – īpaši es ar Lāci – ļoti satuvinājāmies.

Un tad pienāca tas pēdējais nometnes vakars. Protams, lai arī pa vidu, iespējams, bija bijuši kaut kādi homesick mirkļi, tajā dienā mēs visi bijām bēdīgi, jo galīgi negribējām šķirties. Īpaši bēdīgi man bija par Lāci. Mums tiešām bija kaut kas īpašs, bet es zināju, ka viņš dzīvo tik tālu, ka normāli satikties pēc nometnes beigām mums, visticamāk, nesanāks. Mēs par to parunājām un vienojāmies, ka pēc nometnes mēs nesarakstīsimies. Ka long-distance relationship doesn't work. Bet tas nebija tā stulbi. Tas drīzāk tieši bija ļoti romantiski. Mēs bijām kā Romeo un Džuljeta.

Tajā pēdējā nometnes vakarā visi citi bija aizgājuši peldēties, bet sagadījās tā, ka mēs ar Lāci bijām palikuši vieni paši megabed istabiņā. Mēs vārtījāmies pa to gultu. Un tad mēs sākām skūpstīties un.. tas arī viss. Mēs abi gribējām kaut ko vairāk, tomēr to neizdarījām. Jo man likās jocīgi, ka jau rīt viņš aizbrauks prom un, visticamāk, mēs vairs nekad nesatiksimies. Tomēr godīgi sakot, tajā brīdī man tiešām gribējās ar viņu pārgulēt. Neskatoties uz to, ka mēs bijām vienojušies, ka mums nebūs nekādu tālāku attiecību.

Jautājums: Vai attiecības ir obligātas, lai nodarbotos ar seksu?

Speciālista atbilde:

Ne seksā, ne attiecībās nekas nav obligāts. Bet būt attiecībās ir ļoti vēlams. Sekss ar nepazīstamiem cilvēkiem vai tādiem, kuri nav tavas simpātijas, parasti nenes gaidīto. Un bieži ir ceļš uz ļoti lielām problēmām.

Konteksts:

Jauniešu auditorijai domātajā projektā "Zinatiekare.lv" jauniešus izglīto par attiecībām, intīmo veselību, komunikāciju internetā, kā arī seksu. Projektā iesaistīti mediķi, psihoterapeiti, aktieri un pedagogi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti