TESTS: Atjautīgi jautājumi par Andras Manfeldes grāmatu «Kurš no mums lidos?»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kur pazuda katedrāle? Kāds pēdas izmērs ir Betona Cilvēkam? Vai ar smiekliem var pieveikt Dusmu Dāmu? Aicinām lielos un mazos lasītājus pārbaudīt savas zināšanas par rakstnieces Andras Manfeldes grāmatu “Kurš no mums lidos?”, atbildot uz 11 projekta “Literatūre/Sākumskola” veidotāju un pašas autores sagatavotajiem jautājumiem!

Jautājumi testa formā sagatavoti kā turpinājums projektam “Literatūre/Sākumskola”.

"Literatūre/Sākumskola" ir izglītojoša spēle sākumskolas vecuma bērniem par 12 mūsdienu latviešu autoru grāmatām. Katras grāmatas autors bērniem sagatavojis gan uzdevumus video formātā, gan darba lapas. Lai pārbaudītu un nostiprinātu zināšanas par katru projektā apskatīto grāmatu, LSM.LV ik nedēļu publicēs zināšanu testu par katru darbu.

Pirms atbildi uz jautājumiem, aicinām ne tikai izlasīt grāmatu “Kurš no mums lidos?”, bet arī iepazīties ar raidījumā pausto.

 

Izprintējamas lapas darbam ar grāmatu “Kurš no mums lidos?”

 

Dokumenti

Manfelde. Darba lapas

Lejuplādēt

6.19 MB

 

 

 

 

 

Andra Manfelde ir dzejniece, rakstniece, grāmatu ilustratore.

2002. gadā Žurnālā “Vides Vēstis” publicēts pirmais darbs “Pasaka par sniega kurmi”.

Andra Manfelde ir daudzu pieaugušajiem domātu grāmatu autore. Bērniem viņa sarakstījusi “Sirds pasaku” (2009), “Kurš no mums lidos?” (2017), “Vēja Vīrs un mēs” (2018), “Ceriņslotas zīmējumi” (2019), “Kaķis mākoņos” (2020), “Pasaka par Sniega Kurmi” (2020).

2004. gadā rakstniecei par darbu “Lietus sievas pasaka” piešķirta Dānijas Kultūras institūta Hansa Kristiana Andersena prēmija, par šo pašu darbu 2010. gadā piešķirta Starptautiskā Jāņa Baltvilka balva, 2020. gadā nominēta Baltvilka balvai par ilustrācijām pasakai “Ceriņslotas zīmējumi”. 2018. gadā par darbu “Kurš no mums lidos?” nominēta Latvijas Literatūras gada balvai gan kā autore, gan kā māksliniece.

“Bērnībā biju grāmatu tārps. Nezinu, varbūt šobrīd es būtu datortārps, bet manā bērnībā multenes pa televizoru rādīja vienu reizi dienā, tāpēc es izlasīju visu, ko vien bibliotēkā varēju dabūt. Visvairāk man patika pasakas, it sevišķi krievu, arābu, japāņu. Es pat savu mazo balto sunīti nosaucu par Sniedziņu kā japāņu pasakā. Manas rakstniecības pamatā ir trīs lietas. Bērnība laukos, brīnumpasakas un vecvecmāmiņas Augustes stāsti. Man ļoti patīk būt rakstniecei. Tas ir kā teleportēties citā telpā, ko pats esi radījis, vai arī – citā laikā, ko reiz esi piedzīvojis. Vēl bērnībā es gāju Mākslas skolā, vēlāk mācījos par tēlnieku. Es māku zīmēt, bet ne kā „īsts mākslinieks”, man trūkst pacietības, tāpēc, lai ilustrētu savas grāmatas bērniem, izmantoju planšeti un digitālo zīmuli, tad jūtos drošāk, jo, ja man kaut kas nesanāk, nospiežu taustiņu „atpakaļ”,” stāsta rakstniece Andra Manfelde. “Kādā pavasara dienā Karostā bija tik bieza migla, ka varēja ieraudzīt tikai savu roku, un mana meita teica: „Kur tad baznīca, nobruka?” Tajā mirklī man grāmatas pavediens bija rokā. Es iztēlojos, kā būtu, ja migla izklīstu un katedrāles vairs nebūtu, jo „pārāk ilgi esam skatījušies kā uz tukšu gaisu”.''

Mēs pierodam pie lietām, kas mums mīļas un tad tās kļūst itin kā neredzamas. Grāmatas varoņi, trīs bērni – Dodō, Fēliks un Ķī, atrod brīnumstikliņus, caur kuriem var redzēt gan neparastus, gan pavisam ikdienišķus tēlus. Skumju Princesi, Dusmu Dāmu, Tukšrosības Kundzīti, Kūku Tanti un citus.

 

Ar visiem projekta materiāliem var iepazīties te

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti