«Soli pa solim Latvijas gadsimtā» - LNVM nodarbības skolēniem brīvlaikā

Skolēnu rudens brīvlaikā Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) aicina skolasbērnus uz nodarbību “Soli pa solim Latvijas gadsimtā”, kurā varēs atsvaidzināt skolā vēstures stundās gūtās zināšanas un iepazīt vēl nezināmās vēstures lappuses, kā arī tuvāk aplūkot kādu īpašu priekšmetu grupu.

23. oktobrī plkst. 10.00 un 12.00 izstādē gaidīti jaunāko klašu skolēni (1.–7. klase), lai, kopā ar muzeja gidu pildot radošus un atjautīgus uzdevumus, tostarp speciāli bērniem izveidotajā ceļvedī, iepazītu 68 muzeju kopizstādi “Latvijas gadsimts” un izstaigātu  Latvijas 100 gadu gājumu, pat rekonstruējot valsts pasludināšanu 18. novembrī.

Plkst. 14.00 uz ekskursiju izstādē “Latvijas gadsimts” aicināti 8.–12. klases skolēni: varēs iepazīt teju 700 kvadrātmetrus lielo izstādi, ko veido vairāk nekā 1500 priekšmeti, 18 audioieraksti, 25 videostāsti, kā arī daudzas pašiem veicamas aktivitātes, kas palīdzēs iedzīvoties konkrētajā Latvijas vēstures laikposmā.
Kādi notikumi un personības ietekmēja Latvijas simt gadu ceļu, ko vārds “Latvija” nozīmēja dažādos laikos un paaudzēs? Kā Latviju dibināja, aizstāvēja, cēla, zaudēja, slēpa un atkal atguva? Atbildes uz šiem jautājumiem rodamas laikmetu, cilvēku un lietu stāstos izstādē “Latvijas gadsimts”.

25. oktobrī plkst. 12.00 nodarbība “Zirga garderobe pirms simt gadiem”. Tajā uzmanība tiks veltīta reiz cilvēku dzīvē īpaši aktuālajām zirglietām. Tās pētījis un nodarbību vadīs LNVM Etnogrāfijas nodaļas krājuma glabātājs Jānis Šabanovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti