Skolēnus aicina piedalīties pētījumā par Latvijas ezeriem

Ikviens Latvijas skolēns ir aicināts iejusties pētnieka lomā un kopā ar skolotāju sagatavot konkursa pieteikumu, lai iegūtu iespēju piedalīties pētījumā par Latvijas ezeriem. Dalība pētījumā sniegs izpratni gan par ezera dzīves ciklu, gan par saldūdeni kā vērtīgu resursu, kā arī tā būs lieliska iespēja bērniem un jauniešiem iesaistīties  sabiedriskās zinātnes aktivitātēs, izpētot kādu savā apkārtnē esošu ezeru, dīķi vai citu stāvošu ūdenstilpi, informēja pasākuma organizatori.

Lai piedalītos pētījumā, ir jāsagatavo savs pieteikums konkursam, iesūtot to līdz 2023. gada 9. februārim. Konkursa rezultātā tiks atlasītas 10–20 skolas no dažādām Latvijas pašvaldībām, kas piedalīsies sabiedriskās zinātnes aktivitātēs un pētījumā par Latvijas ezeriem. Konkursa nolikums pieejams Baltijas Vides foruma mājaslapā

Ezeri Latvijā ir būtisks vides elements, kas nodrošina dažādus labumus, piemēram, skaistu ainavu, bioloģisko daudzveidību, klimata regulāciju. Tomēr ezeri no to veidošanās brīža ir lemti aizaugšanai, kas ir dabisks ezera dzīves cikls. Ar savu rīcību mēs varam šo procesu paātrināt vai arī gluži pretēji – palēnināt. Šī pētījuma mērķis ir pirmo reizi Latvijā ar sabiedriskās zinātnes palīdzību (iesaistot skolēnus) veikt Latvijas ezeru un citu mazāku ūdenstilpju izpēti, lai izvērtētu to ekoloģisko stāvokli.

Pētījums ilgs no 2023. gada 31. marta līdz 2023. gada 10. jūnijam, tā rezultātus apkopos zinātnieces no Latvijas Hidroekoloģijas institūta.

Tiks sagatavots digitāls buklets, un ikviens interesents tiks aicināts uz tiešsaistes lekcijām, lai izzinātu, kas atrodams skolēnu iesūtītajos ūdens paraugos, kādi ir ezeri Latvijā, ko ezerā darīt, ko nedarīt un kāpēc ir svarīgi būt atbildīgiem un domāt ilgtspējīgi. Tāpat būs iespēja laimēt klātienes tikšanos ar zinātniecēm no Latvijas Hidroekoloģijas institūta, Baltijas Vides foruma ekspertēm un rakstnieci Agnesi Vanagu, kuras jaunākā grāmata "Plastmasas huligāni. Tas ir murgs" pievēršas tieši tēmai par ūdens piesārņojumu un tā sekām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti