Ģimenes studija

Sadzīvot bez kašķiem dažādu paaudžu kaimiņiem daudzdzīvokļu mājās

Ģimenes studija

Tiekamies ar kolēģa - sporta ziņu balss īpašnieka Mārtiņa Kļavenieka ģimeni

Attālinātās mācības: skolēni un skolotāji šobrīd ir vairāk sagatavoti, bet viegli nav

Skolas direktore: Ilgstoši attālināto mācību spriedzi nevar izturēt ne skolēni, ne skolotāji

Šobrīd mācību process organizēts tā, ka 1.–6.klases skolēni ir uz vietas skolā, 7.–12. klases strādā attālināti. Izglītības darbinieki iegulda lielu darbu, bet ne vienmēr rezultāts ir labs dažādu iemeslu dēļ, tomēr, salīdzinot ar pavasara periodu, gan skolēni, gan skolotāji ir vairāk gatavi attālinātam mācību darbam. Skolas direktore uzsver, ka ilgstošam periodam attālinātas mācības nav risinājums.

"Ģimenes studija" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

 

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Limbažu novada ģimnāzijas direktore Gunta Lāce pauž, ka pavasara attālinātā darba laikā izdevās noturēt vienotu darba stilu visiem skolotājiem, izstrādājot vienotu pieeju.  Pavasarī varēja nolasīt lekciju kādā tiešsaistes rīkā vai uzdot uzdevumu. Tagad ir uzlabojies dienas plānojums, ik rītu sāk ar rīta stundu, kurā audzinātājs tiešsaistē saslēdzas ar visiem klases skolēniem. Stundas saliktas lielākos blokos nekā parasti, par darba organizāciju atbild skolotājs. Ir vienošanās, ka tad, kad beidzas tiešsaistes mācību diena, beidzas darba diena skolēniem, neuzdod mājasdarbus.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) uzsver, ka attālinātais darbs nenozīmē, ka skolotājam jāstrādā no mājām. Iesaka skolotājiem strādāt no skolu kabinetiem, kur ir labs tehniskais aprīkojums.

Raksturojot mācību procesu, ministre uzsver, ka tagad skolēniem nepiedāvā tālmācību, kā tas notika pavasarī, bet attālināto darbu, tas ir kas cits. Ir normāli, ka tehnoloģijas ir dzīves sastāvdaļa, pauž ministre. 1. kursa studentu atbirums ir tāpēc, ka studenti neprot mācīties, attālinātais process pieradinās pie pašvadītas mācīšanas.

Limbažu novada ģimnāzijas direktore Gunta Lāce, raksturojot šī brīža situāciju skolā, saka, ka ne skolēni, ne skolotāji nav gatavi šādi strādāt ilgstoši:

“Ilgstoši šo spriedzi nevar izturēt ne skolēni, ne skolotāji.”

Uz ko ministre atbild:

“Kurā profesijā šobrīd nav spriedzes?”

Tāpat direktore uzsver, ka šajā situācijā palīdzoši būtu, “ja kontroles vietā mums piedāvātu atbalstu, īpaši skolēniem.”

Pēc 15. novembra ir iespējami trīs mācību modeļi:

  • A modelis – tāpat kā šobrīd 1.–6.klases skolēni ir uz vietas skolā, 7.–12. klases strādā attālināti.
  • B modelis – visi mācās attālināti.
  • C modelis – tagad mācības pārtrauc, mācību gadu pagarina vasarā, skaidro ministre.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt