Pēcpusdiena

Daļai topošo prokuroru problēmas atbildēt uz elementāriem jautājumiem

Pēcpusdiena

ID kartēm būs jauns dizains

Atpakaļ uz skolu! aizsāk Uzticības tālruņa 116111 septembra akciju ciklu

Sācies uzticības tālruņa 116111 septembra akciju cikls vecākiem un bērniem

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko ilggadējo akciju “Atpakaļ uz skolu” un akciju “Uzticības tālrunis tēviem”, aicinot saņemt palīdzību situācijās, kad vecāki vai bērni paši nerod risinājumu.

Šogad akcija “Atpakaļ uz skolu” norisināsies no 26. augusta līdz 1. septembrim, Latvijas Radio stāsta Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja.

Akcija “Atpakaļ uz skolu” aizsākusies pirms vairākiem gadiem, kad tika pamanīts vecāku satraukums par mācību gada sākumu, par dažādām situācijām - jāmaina skola vai ir konflikta situācijas skolā, kas var atkārtoties, dažādi jautājumi par notikumiem skolā vai bērnu tiesību pārkāpumiem, pauž Amanda Vēja.

Lai atgādinātu, ka ikvienam ir pieejama informācija un speciālista palīdzība, skolas gaitas sākot, akcijā aicina zvanīt uz tālruni 116111 un saņemt palīdzību.

Galvenā akcijas ideja ir psiholoģisks atbalsts vecākam, skolotājiem, izglītības darbiniekam, kam nepieciešams saņemt atbildes uz jautājumiem par bērniem, tāpat aicina zvanīt bērnus, kuri ir gan satraukušies, gan priecīgi par skolas laika sākumu.

Septembris ir iezīmējies vecāku zīmē kā atbalsts ģimenēm ar bērniem -  no 6. līdz 8. septembrim norisināsies akcija “Uzticības tālrunis tēviem”, kur tēvi var saņemt nepieciešamo palīdzību.

“Neskatoties uz akcijām, vecāki var zvanīt jebkurā laikā,” mudina Amanda Vēja.

Uzticības tālruņa loma ir sniegt palīdzību krīzes situācijā, par to var uzskatīt tādu, kur nav saprotama un pašam rodama izeja no situācijas. Sarunas laikā zvanītājs kopā ar konsultantu meklē nākamos rīcības soļus izejai no situācijas.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 strādā visu diennakti un ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti