Pašgatavota kaste atkritumu šķirošanai. Dienas darbiņš mazajiem

Atkritumu šķirošana ir ļoti nozīmīga mūsu planētas saudzēšanai. Pie daudzām mājām ir dažādi atkritumu konteineri, kuros mest šķirotos atkritumus.

Lai šķirošana labāk veiktos, var iegādāties vai ierīkot īpašas atkritumu kastes, kurās ir sadaļas katrai atkritumu grupai – papīram, stiklam, plastmasai, metālam.

Ja jums šādas atkritumu kastes nav, varat viegli to pagatavot paši!

Nepieciešams:

  • Stingrs kartons vai plastmasa.
  • Šķēres.
  • Mērlenta vai lineāls.

Norise:

Izmēriet jūsu atkrituma kastes dziļumu un platumu, izgrieziet no kartona divas plāksnes, kuras atbilst kastes garumam, platumam un augstumam, lai tās var ielikt kastē.

Katrā plāksnē veic taisnu iegriezumu pa vidu – no vienas malas, gandrīz līdz augšai. Iegriezuma vietās abas plāksnes samauc kopā, tā izveidosies ieliktnis atkritumu kastei, kas to sadalīs četrās daļās.

Katrā daļā metiet savu atkritumu veidu. Tā atkritumi nesajauksies kopā!

Varat mācīties arī no Ievas un Emīla

Ieva pārbauda Emīla zināšanas atkritumu šķirošanā. Emīls zina, ka ar krāsām atzīmē, kādiem atkritumiem kura kaste pagalmā domāta: plastmasai – dzeltenā, stiklam – zaļā, papīram – zilā.

Viltīgā Ieva sagatavojusi Emīlam pārbaudījumu atkritumu šķirošanā, maisiņā ieliekot arī dažas tādas lietas, kuras neiederas šajos konteineros, bet Emīls ir zinošs un Ievas viltības neizdodas.

Emīls ir attapīgs, visu sašķiro pareizi, bet slapjo picas kasti nemet pie papīriem, jo slapjas lietas nedrīkst mest pie papīriem konteinerā, arī eļļas pudeli nedrīkst mest pie plastmasas, jo taukainas un eļļainas lietas plastmasai domātajos konteineros nedrīkst mest, tāpat Emīls metāla vāciņu neizmeta, jo tas nav no metāla.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti