Palīdzi dabas pētniekiem - vai šie augi sastopami Latgalē un Vidzemē?

Līdz 30. jūnijam Vides risinājumu institūts (VRI) un Latvijas Dabas fonds (LDF) aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties konkursā un ziņot par deviņu pavasara augu sugām Vidzemē un Latgalē. Trīs ražīgākie atradņu ziņotāji iegūs galveno balvu – lidojumu divām personām privātā lidmašīnā pāri Gaujas ielejai.

Konkursa mērķis ir noskaidrot deviņu pavasara augu atradnes Vidzemē un Latgalē. Pētnieki no VRI tajās plāno ievākt Latvijas pavasara augu ģenētisko materiālu, lai pēc tam testētu to izmantošanas iespējas pētniecībā un bioloģiskajā lauksaimniecībā.

Bērni ir vērīgi. Māciet būt vērīgiem dabā, viņu atradumi var būt noderīgi pētniekiem!

Pētniekiem aicina ziņot par sekojošām pavasara augu sugām – parastā kreimene, lielā strutene, pļavas silpurene, smaržīgā madara, parastā zalktene, raspodiņš, efeju sētložņa, parastā māllēpe, gaiļbiksīte.

Šīs sugas dabā sastopamas jau šobrīd, bet tās būs vieglāk atpazīt ziedēšanas periodā, kas sāksies aprīlī vai maijā.

Lai piedalītos konkursā, interesentiem ir jāizveido konts dabas novērojumu platformā. Pēc tam jādodas pastaigās pa Vidzemes un Latgales pļavām un mežiem, jāziņo par atradnēm Dabas Datu platformā, norādot, kur aug konkursam izvēlēto augu sugas un pievienojot atradnes attēlu. Jāņem vērā – jo vairāk augu sastopami šajā atradnē, jo tā ir vērtīgāka.

Konkursa galvenā balva ir lidojums divām personām privātā lidmašīnā pāri Gaujas ielejai. Galveno balvu pasniegs trīs  kategorijās - pēc atradņu skaita, daudzveidības un reti sastopamajām sugām. VRI un LDF būs parūpējušies arī par pārsteiguma balvām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt