Organizācija «Lielas rūpes par mazajiem» iepriecina un palīdz bērniem, kas slimnīcā ir vieni

"Lielas rūpes par mazajiem" ir iniciatīva, kuras mērķis ir sniegt aprūpi un emocionālu atbalstu bērniem no bērnunamiem, audžuģimenēm, daudzbērnu ģimenēm, adopcijā vai aizbildniecībā esošiem bērniem, kuri ārstniecības iestādē, galvenokārt  Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā,  atrodas vieni paši. Linda Penēze ir šīs atbalsta organizācijas izveidotāja.

"Ģimenes studija" podkāstā:

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Lindas sirdsdarbs ir auklīšu dienesta organizēšana Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, lai neviens mazais pacients tur nebūtu viens. To viņa savieno ar pilna laika mammas darbu mājās.

"Man gribas arī bērniem nodot, lai viņiem rūp citi cilvēki un lai viņi grib rūpēties un ierauga tās vajadzības. Ja viņiem ir iespējas un finanses, lai arī palīdz. Tas ir kaut kas, ko gribu sevī attīstīt vēl vairāk un arī noteikti nodot bērniem," atzīst Linda Penēze.

Ģimenes studija ciemojas pie organizācijas "Lielas rūpes par mazajiem" izveidotājas Lindas Penēzes un viņas ģimenes Ozolniekos.

Lindas un Emīla Penēžu ģimenē aug divi dēli –  Ralfs, kuram drīz būs pieci gadi, un viņš ļoti gaida savu dzimšanas dienu, un pusotru gadu vecais Pauls. Linda šobrīd dzīvo mājās un, kā pati saka, bauda bērnu kopšanas atvaļinājumu un dzīvošanu mājās, bet Emīls strādā moduļu māju ražotnē.

Bet tas, ka Linda ir mājās, nenozīmē, ka būtu apsīkusi iniciatīvas "Lielas rūpes par mazajiem" darbība. Linda turpina koordinēt auklīšu darbu.

"No tā man atvaļinājuma nav. Ja ir par grūtu, savām auklītēm izkratu sirdi un viņas arī iedod brīvu brīdi, pašas tiek galā ar menedžēšanu," atzīst Linda.

Pirms došanās bērnu kopšanas atvaļinājumā Linda strādāja programmā "Plecs".

"Tas man iedeva tādu realitātes pliķi sejā, ka viss nav tik brīnišķīgi, kā mums liekas, varbūt tepat kaimiņos," atzīst Linda.

Viņa atzīst, ka auklīšu darba organizēšana ir viņas sirdsattieksme, sirds stāvoklis un arī neslēpj, ka visu mūžu tāda nav bijusi. Tas nāk ar gadiem, ar bērniem.

Viss sācies 2017. gadā, kad piedzimis Ralfs. Linda ieraudzījusi kādas mammas ierakstu sociālajā vietnē "Facebook", ka Bērnu slimnīcā blakus palātā ir kāds bērniņš no bērnunama, viņa lūdza citas mammas atsaukties un atvest kādas drēbes. 

"Tad uzzināju, ka slimnīcā bērni mēdz būt vieni," atklāj Linda.

Pēc laika viņa sirdī sajutusi pamudinājumu, ka ir sava sāpe un ideja jāuzliek uz "Facebook sienas",  lai saprastu, vai vēl kādam rūp, vai gatavi atbalstīt. Liels bijis Lindas pārsteigums par cilvēku atsaucību, cik daudziem tas rūp. 

Sākās darbs, un 2018. gada  5. februārī pirmā auklīte jau bija slimnīcā. Šobrīd inicatīvā "Lielas rūpes par mazajiem" strādā piecas auklītes. 

Linda atzīst, ka galvenais, kas interesē, ir motivācija, lai arī auklītēm tas būtu sirdsdarbs, bet galvenā "mērķauditorija" ir bērni no bērnunamiem, tāpat arī atbalsta daudzbērnu ģimenes. 

"Pārsvarā auklītēm sanāk būt pie smagi slimiem bērniņiem ar nopietnām veselības problēmām, ilglaicīgām vai pat neārstējamām," atzīst Linda.

Pati viņa par auklīti nestrādā, tikai organizē darbu un ir gandarīta, ka arvien ir daudz atsaucīgu cilvēku un iniciatīvas darbība ir balstīta uz ziedojumiem.

Linda stāsta, ka arī citādi mēģina atbalstīt ģimenes, ko sastop organizācijas darbā.

"Arī šogad Ziemassvētkos būs dāvaniņu akcija. Mērķis, lai ziedo lietas, kas bērnam vajadzīgas. Doma ir iepriecināt katru bērnu, kas ir slimnīcā un kam ir konkrētas vajadzības, ar jaunām, skaistām lietām, kuras paši pirktu saviem bērniem," bilst Linda. 

Pagājušā gadā akcijas laikā bijis tik daudz ziedojumu, ka visu šo gadu var iepriecināt katru bērnu, ar kuru tiekamies Bērnu slimnīcā.

"Mantas nav galvenais, bet, lai bērns sajūt, ka viņu novērtē un iepriecina," uzskata Linda. 

Un dāvanas mazajiem pacientiem palīdz izvēlēties arī Ralfs. "Caur to viņš mācās rūpes par citiem," vērtē Linda.

Lai visam pietiktu laika, Linda un Emīls plāno savu laiku. Viņi neslēpj, ka mācās vēl šo  plānošanu, lai starp darbiem un ikdienu būtu laiks katram pašam sev, lai būtu pietiekami daudz kopā visi četri, kā arī kādu mirkli pabūtu divatā. Viens šāds mirklis bijis šogad augustā, kad svinējuši kāzu piekto gadadienu. Šajā dienā Linda atkal uzvilkusi kāzu kleitu. Šim soli viņu iedrošinājusi vīra māsa ar savu rīcību. 

"Tā ir īpaša sajūta, iesaku katrai sievietei, kura var to izdarīt, to paveikt. Svētku sajūta un atmiņas. It kā tā ir tikai kleita, bet tā ir tā īpašā kleita," stāsta Linda.

Interesants un skaists ir arī Lindas un Emīla attiecību stāsts. Viņi abi ir pazīstami kopš bērnudārza. Reiz, jau pieaugušā vecumā, Linda šķirstījusi bērnības albumus, kur bija bērnudārza izlaiduma bildes, mamma atgādinājusi, kurš ir kurš. Toreiz vēl "draugiem.lv" Linda visiem izsūtījusi aicinājumu atsaukties, uzrakstījusi vēstules. Daudzi apstiprinājuši draudzību, bet vienīgais, kas atbildējis uz vēstuli, bijis Emīls. Sākuši sarakstīties un satikušies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt