Okupācijas muzeja sagatavotie materiāli vēstures tēmu apgūšanai pieejami internetā

Lai atvieglotu mācību procesu ārkārtas situācijas laikā, Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa sagatavojusi un apkopojusi plašu izglītojošu materiālu klāstu, kas bez maksas pieejams internetā. Materiāli paredzēti izmantošanaii vēstures tēmu apguvē, sociālajās zinībās un politikā, paziņojumā presei informēja muzeja pārstāvji.

Muzeja Izglītības nodaļas vadītāja Inguna Role norāda: “Šobrīd mācību process notiek attālināti, nav zināms, kad un kā notiks 9. un 12. klašu noslēguma eksāmenu kārtošana, tāpēc vēstures apguvei iesaku izmantot muzeja Izglītības nodaļas sagatavotos mācību materiālus. Tie sniedz zināšanas un veicina izpratni par Latvijas valsts dibināšanu, Otro pasaules karu, padomju un nacistu okupācijām, dzīvi Padomju Latvijā, Latvijas neatkarības atjaunošanu un citām ar Latvijas 20. gadsimta vēsturi saistītām tēmām. Materiālus veido tēmu pārskati, brošūras, īsfilmas, dokumentālo filmu fragmenti, darba lapas ar uzdevumiem skolēniem, prezentācijas, lekcijas, kartes un metodiskie materiāli”.

Sagatavotie mācību materiāli bez maksas pieejami muzeja interneta vietnē.

Tāpat Inguna Role pastāstīja, ka norit aktīvs darbs pie skolēnu nodarbību pielāgošanas darbam attālināti. Piemēram, muzeja nodarbības “Ebreju vēsture Latvijā un holokausts” materiāli tagad ir pieejami attālināti un ļaus skolēniem izprast cilvēka dzīvības vērtību, sabiedrības attieksmi un rīcību holokausta laikā Latvijā.

Tuvākajā laikā piedāvājums tiks papildināts; šobrīd attālinātai pieejai tiek gatavota muzejā  visvairāk apmeklētā nodarbība „Padomju deportācijas”.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti