Ģimenes studija

Svētku laiks ne visiem ir priecīga kopābūšana ar ģimeni

Ģimenes studija

Satikties ar meža gariņu. Dodamies kopā ar bērnudārza "Varavīksnes putns" bērniem

Māsa ir simtprocentīgi lojāls cilvēks. Dvīņumāsas Aija Balode un Baiba Gaile

Māsa ir bagātība. Ciemos pie dvīņumāsām Aijas Balodes un Baibas Gailes

Aija Balode un Baiba Gaile ir dvīņumāsas. Kaut arī ne vienmēr dzīvojušas piecu minūšu attālumā viena no otras, kā tas ir šobrīd, tomēr vienmēr abām ir bijusi sajūta, ka māsa ir simtprocentīgi lojāls cilvēks, kas vienmēr uzklausīs un atbalstīs.

Aija ir viena no kristīgās literatūras izdevniecības "KALA raksti" dibinātājām – izdevniecība pastāv jau 20 gadus. Baiba māsas darbošanos atbalstījusi visos iespējamos veidos gan ar padomu, gan tulkošanu. Viņas abas tulko arī juridiskus tekstus no franču valodas un brīvajā laikā skrien, slēpo, kaito un peldas, arī šobrīd, ziemas laikā. Un nereti dara to kopā. Kā viņām izdodas uzturēt tuvas māsu attiecības un kā ticība palīdz izdzīvot ikdienu, stāsts raidījumā "Ģimenes studija".

Šobrīd abas māsas dzīvo Ragaciemā. Kādus 30 gadus bija rīdzinieces. Kad Baiba apprecējusies, vīrs domājis par vasaras māju, vēlējies to iegādāties tur, kur ir priežu meža gaiss. Tā viņi nonākuši Ragaciemā. Kad ģimenē jau gaidīja meitiņu, domājuši, ka atkal pārvāksies uz Rīgu, bet secinājuši, – nemaz nevajag tik ļoti pilsētu. 

Baiba vilinājusi arī māsu pārcelties. Aijai patikusi vieta un attālums no Rīgas.

"Ne vienmēr fiziski, bet domās vienmēr abas esam piecu minūšu attālumā viena no otras. Skaidri zinu, ka būs māsa, būs vienmēr simtprocentīgi lojāls cilvēks, kas atbalstīs. Pat ja būs situācija, kur ne līdz galam piekritīs, nostāsies māsas pusē. Ja tā būs problēma, risināsim kopā.

Sajūta, ka ir cilvēks, kas nekad nepagriezīs muguru, tā ir vienmēr," vērtē Aija.

Viņa atzīst, ka tā ir liela bagātība un dāvana, kādas visiem nav.

Baiba ir studējusi optometriju, bet jau mācību laikā sapratusi, ka tā nebūs viņas profesija. Savukart Aija jau studiju gados izveidoja izdevniecību, kurā māsa daudz palīdzēja ar gan ar tulkošanu, gan citām lietām. Arī tagad Baiba, atpūšoties no mammas darba (ģimenē aug trīs bērni), tulko un iesaistās izdevniecības darbā.

Aija atzīstas, ka ir studējusi vairākas lietas, bet studijas ir palikušas nepabeigtas. Viņa ir apguvusi franču valodu, filoloģiju, teoloģiju, kas tagad ir noderīgi izdevniecības darbā.

Sarunā māsas arī stāsta par ticības nozīmi viņu dzīvē.

"Droši vien mana lūgšana ne vienmēr būs skaistos vārdos noformulēta. Varbūt drīzāk klātbūtnes sajūta, bet Dieva klātbūtnes sajūta ir neapzināta un ik pa laikam svarīgi to apzināties," atzīst Baiba. "Man ticība ir dāvana, tas ir pamats, uz kā stāvu.  Kāpēc censties, kāpēc pārkāpt sev pāri, – acīmredzot tāpēc, ka ir vērts darīt labu un nedarīt sliktu. Dievs un debesis nav grāmatvedība, bet es ticu, ka kaut kādā pārdabiskā veidā un visu aptverošā veidā mums ir vērts pēc labā tiekties."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti