Rīta Panorāma

Vokālais kvartets «Neaizmirstulītes» ieskaņo «Betas dziesmiņu»

Rīta Panorāma

Kāda sieviete piedzemdē deviņus mazuļus

Saruna ar Līgatnes dabas taku Dabas izglītības un informācijas speciālistu Valteru Kinnu

Līgatnes dabas takās aicina izstaigāt Latvijas kontūru meža ainavā un izzināt ģerboņus

Līgatnes dabas takās no 1. maija apmeklētāji aicināti izstaigāt Latvijas kontūru meža ainavā un uzzināt vairāk par Latvijas pilsētu, pagastu un novadu ģerboņiem, kuros ir attēloti Latvijas dabā mītošie dzīvnieki, raidījumā “Rīta panorāma” pauda Līgatnes dabas taku Dabas izglītības un informācijas speciālists Valters Kinna.

Maija mēnesī svin vairākus valsts svētkus, tāpēc Līgatnes dabas parks apmeklētājiem piedāvā dabas izzināšanu patriotiskās noskaņās – Latvijas kontūras izstaigāšanu. Divus kilometrus garās takas izstaigāšanai nepieciešama apmēram stunda, skaidro Kinna.

Līdz 31. maijam Līgatnes dabas taku teritorijā papildus ierastajam pastaigu maršrutam apmeklētāji varēs izstaigāt marķētu Latvijas kontūru cauri mežam. Patriotisko pastaigas maršrutu papildinās burtu spēle. Tā ļaus iepazīties ar dažādu pilsētu, pagastu un novadu ģerboņiem, kuros ir attēloti Latvijas dabā mītošie dzīvnieki. Tiem, kuri būs veiksmīgi nogājuši Latvijas kontūru un atminējuši nezināmo vārdu, atklāsies svētku video sveiciens. Lai video sveicienu noskatītos, nepieciešama viedierīce ar QR koda skenēšanas funkciju.

Vairāk nekā 35 Latvijas pilsētu, pagastu un novadu ģerboņos ir atrodami Latvijas savvaļas dzīvnieki, piemēram, mednis, čemurziežu dižtauriņš, krauklis un lapsa. Latvijas kontūras maršrutā apmeklētāji sastapsies ar daļu no šiem ģerboņiem. Pastaigas laikā apmeklētāji ir aicināti aizdomāties kāpēc tieši šis dzīvnieks varētu būt izvēlēts konkrētās pilsētas, pagasta vai novada ģerbonim; kas dzīvniekam ir raksturīgs un zīmīgs konkrētā pilsētā vai novadā un  kāds ir dzīvnieka simboliskais vēstījums ģerbonī? 

Pastaigu maršruts izstrādāts, ņemot vērā valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības ierobežojumus. Aicinām apmeklētājus būt atbildīgiem un ievērot šos noteikumus!

Ar Latvijas pilsētu ģerboņiem spēlēs un zīmējumos varat iepazīties Bērnistabā!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt