Ģimenes studija

Atbalsts viena vecāka ģimenēm

Ģimenes studija

Kā palīdzēt bērniem un jauniešiem ar dzimumidentitātes traucējumiem?

Nevalstisko organizāciju palīdzība problēmģimenēm apgūt dažādas prasmes

Labi rezultāti projektam «Pats savam saimes galdam», kurā problēmģimenēm māca izaudzēt pārtiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Borisa un Ināras Teterevu fonda projekts „Pats savam saimes galdam” dot iespēju grūtībās nonākušiem cilvēkiem pašiem izaudzēt sev pārtiku. Šādi prasmju un motivācijas projekti spēj sniegt jaunas zināšanas un uzlabot dzīves apstākļus problēmģimenēm, kā arī tiem, kas vēlas apgūt jaunas prasmes, skaidro raidījumā “Ģimenes studija”.

Projektā pamatā iesaista cilvēkus, kuri bijuši ārpusģimenes aprūpē, cilvēkus ar garīgā rakstura traucējumiem un citus – sociālo dienestu klientus. Cēsu novada Sociālā darba dienesta pārstāve Iveta Sietiņsone skaidro, ka projektā neiesaista tikai trūcīgas un sociāli mazaizsargātas ģimenes, bet arī tādas, kuras nav guvušas konkrēto pieredzi.

Šobrīd situācija ir tāda, ka sociālā palīdzība finansiālā jomā ir daudz samazinājies, uzsvars tiek likts uz sociālo darbu. Sociālais darbinieks izvērtē cilvēka resursus un spējas, to, cik pats cilvēks var darīt – papildu darbi, izglītojošās programmas. Ja cilvēks nekādi nespēj neko izdarīt, tad paliek finansiālā palīdzība, bet retos gadījuos tā ir naudas izsniegšanas formā, parasti palīdz ar dažādu pakalpojumu apmaksāšanu, piemēram, brīvpusdienas bērniem skolā.

Cilvēkiem palīdz ar pārtikas pakām, māca gatavot dažādus ēdienus, sociālo prasmju grupā , piemēram, izstrādā ēdienkarti. Dod praktiskas iemaņas, lai cilvēki spētu gūt papildu ienākumus.

Borisa un Ināras Tetrevu fonda programmas “Pats savam saimes galdam” mērķis ir dot iespēju grūtībās nonākušām ģimenēm pašām veikt zemkopības darbus, audzēt dārzeņus un augļus, lai nodrošinātu pārtiku sev un savai ģimenei. Šo mērķi atbalsta bezpeļņas organizācijas, kuras pavasarī sarūpē sēklas un dārza piederumus un visu vasaru un rudeni strādā kopā ar ģimenēm, dodot padomus, kā izaudzēt, kā ražu uzglabāt un konservēt. Šogad programmas atbalstu saņēma 13 organizācijas.

Raimonda Ribikauska no selekcionāra Pērtera Upīša biedrības sadarbojas ar Borisa un Ināras Tetrevu fondu, viņa pauž, ka grūti atrast tādas ģimenes, kuras vēlētos šajā projektā iesaistītos. Šogad projektā atsaucās 11 ģimenes. Jaunajām ģimenēm nav pamatprasmju, kā sēt, stādīt, apstrādāt dārzu. Projektā iestāda augļu kokus, krūmus, stādus. Divu gadu laikā projektā piedalījās 23 ģimenes ar 117 projektā iesaistītiem cilvēkiem.

Borisa un Ināras Tetrevu fonds izveidojis nelielu rokasgrāmatu ar padomiem dārzkopībā – neliels un vērtīgs padomu apkopojums.

Šogad Latvijā projektā “Pats savam saimes galdam”  iesaistījās 287 mājsaimniecības ar 1101 cilvēku, rezultāti pārsteidz prognozēto. Projektā īpaši pievērš uzmanību bērnu dalībai, jo tas ir lielākais ieguvums, ka bērnu gūst pieredzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti