«Ja Bikibukam būtu divritenis» - pārsteigums mazajiem lasītājiem

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” ielūdz uz dzejoļu bilžu grāmatu sērijas "BIKIBUKS" noslēguma festivālu šī gada 21. oktobrī pulksten 11.30 Rīgas grāmatu svētkos Kongresu namā. Kā pārsteigumu mazajiem lasītājiem izdevniecība sagatavojusi 101.sērijas izdevumu.

Pirms pieciem gadiem tieši Kongresu nama grāmatu svētkos aizsākās sērija "BIKIBUKS". Izdevniecība “Liels un mazs” atvēra pirmās sešas grāmatiņas un iepazīstināja ar "BIKIBUKS" ideju – izdot simt kabatas formāta grāmatu, katrā no tām publicējot vienu dzejoli (gan klasiķu, gan mūsdienu autoru), ko ilustrējis kāds mūsdienu mākslinieks, piešķirot dzejolim svaigu, unikālu interpretāciju. Sērijas sastādītāja ir dzejniece Inese Zandere, bet mākslinieciskā redaktore – Rūta Briede, kas ir arī "BIKIBUKA" logo un idejas autore.

Noslēdzot sēriju, Inese Zandere un Rūta Briede kopā izveidojušas izdevniecības pārsteigumu "BIKIBUKS" faniem – "BIKIBUKU" nr. 101 “Ja Bikibukam būtu divritenis”.

"BIKIBUKA" festivāls sāksies pulksten 11.30 Kongresu nama 215. auditorijā ar diskusiju “BIKIBUKS manā dzīvē”. Diskusijā piedalīsies kutūras kritiķe Santa Remere, pedagogs Lauris Bokišs, Latvijas Nacionalās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centra bibliotekāre Ilze Marga un māksliniece Elīna Brasliņa,  kā arī visi sanākušie lielie un mazie "BIKIBUKA"cienītāji. Tiks atvērtas četras beidzamās sērijas grāmatiņas: Raiņa, Aspazijas, Annas Brigaderes un  Artura Gobas dzejoļi, ko ilustrējuši Monika Pormale, Jūlija Soboļeva, Katrīna Neiburga un Jānis Blanks.

"BIKIBUKA" mākslinieku parādē varēs klātienē iepazīties ar vairākiem desmitiem "BIKIBUKA" ilustratoru, aprunāties un tikt pie autogrāfiem. Kongresu nama otrajā stāvā darbosies mākslinieces Rūtas Briedes vadītā sietspiedes darbnīcā. Tajā būs iespējams līdzpaņemtos apģērbus un auduma maisiņus apdrukāt ar bilžu grāmatu sērijas galveno varoni – Bikibuku.

Visas dienas garumā darbosies "BIKIBUKA" maiņas punkts, kurā sērijas krājēji varēs mainīties ar līdzpaņemtajiem "BIKIBUKIEM".

Grāmatiņas festivāla laikā būs nopērkamas par īpaši draudzīgu cenu – vienu eiro. Rīgas grāmatu svētkos Kongresu namā varēs iegādāties arī citas izdevniecības “Liels un mazs” grāmatas.

Rīgas grāmatu svētkos piedalās visas Latvijas lielākās izdevniecības un ar grāmatām saistīti pasākumi notiek visas dienas garumā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti