«Ilgonis un (Vis)visums» - Liepājas Leļļu teātrī top iestudējums par kosmosu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Liepājas Leļļu teātrī darbu pie jauna iestudējuma sākumskolas vecuma bērniem “Ilgonis un (Vis)visums” atsācis režisors Edgars Niklasons un dramaturģe Sandija Santa, paziņojumā presei informēja teātra pārstāvji.

Radošā komanda izrādi tēlaini dēvē par visuma ekspedīciju vienā cēlienā, jo stāsta iedvesmas avots un izrādes zinātniskais konsultants ir labi zināmais latviešu astronoms Ilgonis Vilks. Izrāde top kā saistošs un informatīvi piesātināts vēstījums par kosmosu un cilvēka alkām izzināt un vienmēr meklēt atbildes uz jautājumiem par Visuma pirmssākumiem un savu izcelsmi.

Pirmizrādes notiks 22. un 23.augustā 12.00.

Režisors Edgars Niklasons un dramaturģe Sandija Santa sadarbību izmēģinājuši ar kopdarbiem  Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī  izrādē “Noziegums vai sods”, kā arī Rēzeknes teātrī “Joriks” izrādē “Cauruļzobis Vienīgais” un izrādē “Spokuskopija”,  kas saņēma 2018./2019. gada sezonas Spēlmaņu nakts nomināciju kateorijā “Gada izrāde bērniem”.       

Edgars Niklasons zināms kā režisors, kurš meklē un risina bērniem un jauniešiem aktuālas tēmas, izmantojot laikmetīgu teātra valodu. Edgars Niklasons iestudējis izrādes gan Latvijas Leļļu teātrī, gan uz alternatīvām teātra skatuvēm un pievērsies tādam iesaistošam teātra formātam kā kopienas teātris. Savukārt izrādes autore Sandija Santa Liepājas Universitāte studē rakstniecību, interesējas par austrumu kultūru un skatītājiem zināma ar projektiem dažādos neatkarīgos teātros. Sandija Santa ir dramaturģe izrādei “Jatakas” Zīmējumu teātrī, kas tapusi Vara Klausītāja režijā pēc austrumu pasaku motīviem,  kā arī Liepājas teātra izrādei  “SMARAGDA [email protected] ENTER” Gaļinas Poliščukas režijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti