Sadaļas Sadaļas

Ģimenes ar bērniem aicina uz ekspresīvo krāsu darbnīcu «Jūras raganas»

Ģimenes ar pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem ir aicinātas uz ekspresīvo krāsu darbnīcu "Jūras raganas". Pasākums notiks 28. septembrī plkst. 14.00 Raiņa un Aspazija mājā, Rīgā, Baznīcas ielā 30, tā ir ir viena no mākslas/dzejas darbnīcām ģimenēm, informē pasākuma organizatori.

Kopā ar mākslinieci Evu Vēveri darbnīcā izspēlēs Aspazijas dzejoli “Jūras raganas”, iesaistīsies kopīgā dabas krāsvielu un dažādu virumu gatavošanā un gleznos ar pašu pagatavotajām krāsām. Iepazīs “bangu lauvas”, vilkus, tīģerus, negaisu un varbūt satiks arī pašas jūras raganas!

Darbnīcā paredzēts gatavot krāsas, tiks izmantoti dabīgie pigmenti. Ieteicams ierasties apģērbā, kuru nav bail nosmērēt. Būs iespēja pārģērbties.

Eva Vēvere ir vizuālā māksliniece, kas strādā dažādos medijos, tai skaitā instalācijā, procesuālos notikumos, video, zīmējumā, un veido interaktīvus projektus, kuros spēles formā tiek risināti dažādi spriedzes pilni uzdevumi īpaši izvēlētās, ar laikmetīgo mākslu saistītās platformās vai notikumos. Kopš 2019. gada sadarbībā ar Lauru Prikuli realizē Poētiskā robotisma projektus. Nesenākā izstāžu prakse saistīta ar tādām institūcijām kā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, Tartu ''Art House'' (Igaunija), ''Kulturtarnet pa Knippelsbro'' (Dānija), turpinās arī aktīvs rezidenču periods Ziemeļvalstīs. Pēdējos gados pievēršas arī eksperimentālu sadarbību veidošanai ar laikmetīgās dejas un mūzikas profesionāļiem. Vadījusi mākslas autordarbnīcas bērniem Somijā, Vācijā, Lietuvā, Apvienotajos Arābu Emirātos. Vairākkārt piedalījusies “Artists to Schools” programmā Igaunijas skolās. Veidojusi ar dzejas mantojumu saistītu mākslas darbnīcu ciklu ģimenēm Raiņa un Aspazijas mājā 2018. gadā un 2019. gadā to turpina.

Darbnīca “Jūras raganas” ir viena no mākslas/dzejas darbnīcām ģimenēm, kas no marta līdz decembrim notiek Raiņa un Aspazijas mājā. Piecas mākslinieces – Ilze Aulmane, Ieva Baumgarte, Līva Kaprāle, Ella Mežule un Eva Vēvere –, izmantojot dažādas tēlotājmākslas tehnikas (grafiku, glezniecību, tekstila dizainu u.c.) un rosinot bērnus un vecākus iepazīt Aspazijas un Raiņa tekstus, sniedz iespēju ģimenēm radoši darboties kopā, veidojot savus mākslas darbus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt